USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności IAS24 Pierwszoklasiści z Prawiednik po...

IAS24

Pierwszoklasiści z Prawiednik po ślubowaniu
24.10
2018

Pierwszoklasiści z Prawiednik po ślubowaniu

Pierwszoklasiści Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Prawiednikach w gminie Głusk są już pełnoprawnymi uczniami tej szkoły. Uroczyste ślubowanie złożyli podczas akademii, która odbyła się w poniedziałek 22 października.

Zanim zostali oficjalnie przyjęci do grona uczniów musieli dowieść, że znają zasady zachowania się w szkole, mają zdolności artystyczne i są odważni. Pokazali to wzorowo prezentując piosenki i tańce, a dowodem odwagi było m.in. picie soku z cytryny.

Nad poprawnością wykonywanych zadań czuwała wychowawczyni Emilia Mańka, a symbolicznego pasowania na uczniów dokonała dyrektor Aneta Duszyńska. Świadkami tego wydarzenia byli m.in. dyrektor Samorządowego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół Anna Grzywaczewska i sekretarz gminy Bogusław Kukuryk, którzy złożyli pierwszoklasistom życzenia i obdarowali ich upominkami.

Na pamiątkę poniedziałkowej uroczystości pierwszoklasistom pozostaną fotografie, dyplomy i żakowskie czapki, potwierdzające, że są już pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej w Prawiednikach.

Powrót