USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności IAS24 Podatki utrzymane

IAS24

Podatki utrzymane
30.11
2018

Podatki utrzymane

W przyszłym roku w gminie Głusk będą obowiązywać takie same stawki podatkowe jak obecnie. Podczas sesji, która odbyła się w czwartek 29 listopada, radni podjęli także decyzję w sprawie zwolnienia z opłaty targowej handlujących na targowisku w Dominowie i powołali nową komisję stałą skarg, wniosków i petycji.

Przyszłoroczna stawka podatku rolnego nadal będzie wynosić 100 złotych za hektar przeliczeniowy. Podatek od budynków mieszkalnych pozostanie na poziomie 79 groszy za metr kwadratowy, a podatek od budynków, związanych z działalnością gospodarczą – 19 złotych za metr kwadratowy.
 
Nie zmieni się również sytuacja handlujących na targowisku w Dominowie, od których kolejny rok nie będą będą pobierane opłaty targowe. Rozważana jest również propozycja dotycząca dni handlowych. Na razie jest to piątek, ale być może dniem handlowym była również sobota. Ostatecznej decyzji w tej sprawie nie ma, ponieważ wcześniej ma być ona skonsultowana z najbardziej zainteresowanymi, czyli handlującymi i ich klientami.
 
Na czele nowej komisji skarg, wniosków i petycji stanął Andrzej Gorzel. To komisja, której utworzenie jest związane z nowymi przepisami ustawowymi.
 
Podczas czwartkowej sesji radni zgodzili się także na propozycję mieszkańców w sprawie nadania nazw nowym ulicom. W Dominowie będzie to ul. Ametystowa, a w Kalinówce – ul. Diamentowa.
Powrót