USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności IAS24 Ośmioletnia pisarka

IAS24

Ośmioletnia pisarka
03.12
2018

Ośmioletnia pisarka

Ma zaledwie osiem lat i już poważne sukcesy rangi krajowej. Kalina Krzywicka z trzeciej klasy Szkoły Podstawowej w Wilczopolu-Kolonii została laureatką dwóch ogólnopolskich konkursów literackich.

Jako jedyna z województwa lubelskiego znalazła się wśród zwycięzców konkursu „Popisz się talentem”, organizowanego przez wydawnictwo Nowa Era. Zadaniem uczestników było napisanie opowiadania o tajemniczym rodzeństwie posiadającym supermoc i przybywającym do miejscowości autora tekstu. Organizatorom konkursu zależało na pokazaniu piękna Polski, a Kalina Krzywicka opisała Kliny. Akcja napisanego przez nią opowiadania toczy się w pobliskim lesie, a autorka zwróciła uwagę m.in. na problem z dzikimi wysypiskami śmieci i zanieczyszczaniem środowiska.

Jej opowiadanie zostało wybrane z ponad 4000 prac i wydane w książce zatytułowanej „Tajemnicza wyprawa”.

Kalina Krzywicka została również laureatką ogólnopolskiego konkursu poetyckiego „Myśmy wciąż do Niepodległej szli…”, zorganizowanego pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. W tym przypadku uczniowie mieli napisać wiersz o tematyce patriotycznej, na co zdecydowało się około 2400 młodych autorów. Wśród laureatów znalazła się Kalina Krzywicka, która w nagrodę pojechała na dwudniową wycieczkę do „JuraParku” w Bałtowie, gdzie odbyło się uroczyste podsumowanie konkursowych zmagań. Najlepsze teksty, w tym 8-letniej poetki ze szkoły w Wilczopolu-Kolonii, znajdą się w tomiku poezji, który zostanie wydany.

(fot. SP w Wilczopolu-Kolonii)

Powrót