USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności IAS24 Konkurs bożonarodzeniowych kartek i...

IAS24

Konkurs bożonarodzeniowych kartek i szopek
11.12
2018

Konkurs bożonarodzeniowych kartek i szopek

Kartki klejone, malowane, wycinane albo wyszywane, a szopki z wosku pszczelego, mchu czy słomy były dotąd zgłaszane do bożonarodzeniowych konkursów, organizowanych przez Bibliotekę – Centrum Kultury w Dominowie.

Czy tym razem utalentowani plastycznie mieszkańcy gminy Głusk także zaskoczą jurorów przekonamy się za kilka tygodni, ale prace nad konkursowymi propozycji lepiej zacząć już teraz.

Kartki z motywem gwiazdy betlejemskiej mogą wykonywać dzieci i młodzież, natomiast bożonarodzeniowe szopki mogą zgłaszać autorzy w różnym wieku, a organizatorzy zachęcają do pracy zespoły rodzinne, liczące do czterech osób.

Warunkiem udziału w pierwszym konkursie jest samodzielne wykonanie kartki w dowolnej technice, która powinna być kompozycją różnych elementów i symboli związanych ze zbliżającymi się świętami.

Organizatorzy dają całkowitą dowolność zarówno w wyborze techniki wykonania, jak i materiałów także wielopokoleniowym zespołom, przygotowującym szopki. Każda drużyna może przygotować jedną propozycję o wymiarach 50 na 50 centymetrów, która musi zawierać wyraźne elementy tradycji Bożego Narodzenia.

Kartki trzeba dostarczyć do centrum kultury w Dominowie do 15 grudnia, natomiast cztery dni później upływa termin zgłaszania świątecznych szopek.

Najciekawsze propozycje zostaną zaprezentowane na pokonkursowych wystawach, a pełne regulaminy obydwu konkursów są dostępne na stronie: www.centrumkulturyipromocjigminyglusk.pl. Dodatkowe informacje można również uzyskać telefonicznie pod numerami: 81 751 90 05 i 507 667 300.

Powrót