USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności IAS24 Nowe opłaty śmieciowe

IAS24

 Nowe opłaty śmieciowe
03.01
2019

Nowe opłaty śmieciowe

Gmina Głusk podwyższa wysokość opłat za odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych. Zgodnie z decyzją radnych, która zapadłą podczas sesji w czwartek 27 grudnia, nowe stawki będą obowiązywać od 1 lutego.

- Starliśmy się utrzymać wysokość „opłat śmieciowych” na tym samym poziomie maksymalnie długo, ale decyzja o podwyższeniu stawek była nieunikniona. Wynajęta przez gminę firma ma więcej obowiązków, od kilku miesięcy odbiera m.in. odpady zielone i popiół, a poza tym rosną koszty zagospodarowania odpadów i ilość śmieci. Zgodnie z przepisami koszty obsługi systemu muszą się bilansować, stąd konieczność podwyższenia opłat, które nie były zmieniane od 2013 roku. Inne samorządy również są zmuszone do podwyżek, choć w naszym przypadku staraliśmy się, by nie były one zbyt dotkliwe – tłumaczy wójt gminy Głusk Jacek Anasiewicz.

 

Zgodnie z uchwałą rady gminy opłata za odbiór i zagospodarowanie śmieci w gospodarstwie jednoosobowym wzrośnie z 12 do 14 złotych, w gospodarstwie dwuosobowym z 20 do 24, a w przypadku nieruchomości zamieszkałych przez 3 i więcej osób stawka wzrośnie z 25 na 30 złotych. Wszystkie dotyczą opłat za śmieci posegregowane. Za odpady zmieszane stawki będą dwukrotnie wyższe.

Powrót