USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności IAS24 Będzie lepsza droga w Nowinach

IAS24

Będzie lepsza droga w Nowinach
28.01
2019

Będzie lepsza droga w Nowinach

Gmina Głusk czeka na oferty firm, które chcą się zająć rozbudową drogi powiatowej w Nowinach. Prace mają być wykonane do końca wakacji, a część pieniędzy na ten cel samorząd otrzyma z Unii Europejskiej.

Inwestycja została podzielona na dwa zadania. Pierwsze dotyczy budowy około 1,5-kilometrowego chodnika z oświetleniem i będzie współfinansowane ze środków unijnych. Druga część obejmuje remont nawierzchni na tym samym odcinku, a pieniądze na te prace gmina wyłoży z własnego budżetu.
 
Oferty na realizację robót są przyjmowane do 6 lutego, pierwsze zadanie powinno być wykonane do połowy wakacji, zaś drugie – do końca sierpnia.
 
Budowa nowego chodnika z oświetleniem w Nowinach to kolejna z wielu inwestycji, realizowanych przez Gminę Głusk w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Lubelskiego Obszaru Funkcjonalnego. W połowie ubiegłego roku samorząd przebudował 1 kilometr nawierzchni i wybudował chodnik z oświetleniem przy drodze Mętów – Żabia Wola, a także położył ponad 1,5 kilometra chodnik z oświetleniem w Wilczopolu. W 2018 roku gmina przebudowała również około 1200 metrów drogi gminnej, prowadzącej m.in. do urzędu gminy w Dominowie, od trasy wojewódzkiej 835 Lublin – Biłgoraj do drogi powiatowej Lublin – Skrzynice oraz wybudowała chodnik z oświetleniem przy trasie powiatowej Mętów – Prawiedniki.
 
Szacuje się, że na wszystkie zadania w ramach LOF Gmina Głusk otrzyma z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego około 13 milionów złotych.
Powrót