USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności IAS24 Po przetargu na drogę w Nowinach

IAS24

Po przetargu na drogę w Nowinach
02.03
2019

Po przetargu na drogę w Nowinach

W ciągu pół roku droga w Nowinach w gminie Głusk zostanie wyremontowana. Będzie mieć lepszą nawierzchnię a przy jezdni powstanie chodnik z oświetleniem. Samorząd już wybrał firmy, które zajmą się wykonaniem robót.

Spośród 10 firm, które starały się o realizację tej inwestycji komisja przetargowa wybrała oferty konsorcjum ze Strzeszkowic Dużych i Lublina oraz spółki z Kraśnika. Konsorcjum ma za prawie 1 milion 600 tysięcy złotych wybudować około 1,5-kilometra chodnika z oświetleniem. Z kolei firma z Kraśnika zajmie się remontem nawierzchni na tym samym odcinku, który będzie kosztować około 600 tysięcy złotych. Pierwsze zadanie będzie współfinansowane z funduszy unijnych i ma być wykonane do połowy wakacji. Miesiąc później powinny się zakończyć prace przy remoncie nawierzchni, a ich koszty w całości pokryje samorząd.

Budowa nowego chodnika z oświetleniem w Nowinach to kolejna inwestycja, realizowana przez Gminę Głusk w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Lubelskiego Obszaru Funkcjonalnego. Z szacunkowych obliczeń wynika, że na wszystkie zadania samorząd otrzyma z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego około 13 milionów złotych.

Źródło: IAS24

Powrót