USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności IAS24 CK na 100-lecie niepodległości

IAS24

CK na 100-lecie niepodległości
30.10
2018

CK na 100-lecie niepodległości

Trwają obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Ich kulminacja odbędzie się 11 listopada, ale mieszkańcy gminy Głusk już w najbliższy weekend będą mogli obejrzeć widowisko historyczne, nawiązujące do jubileuszu.

CK na 100-lecie niepodległości

Scenariusz przedstawienia jest oparty na cytatach z przemówień Marszałka Józefa Piłsudskiego, uzupełnionych rysem historycznym, a odtwarzanych w obrazach teatralnych. Widowisko wzbogacą tańce ułańskie i znane pieśni patriotyczne w wykonaniu aktorów i muzyków scen lubelskich.

Przedstawienie będzie można obejrzeć za darmo w sali widowiskowej Biblioteki - Centrum Kultury w Dominowie w niedzielę 4 listopada o 15.00.

Tylko do najbliższej środy placówka czeka na prace młodych plastyków, którzy chcą wziąć udział w konkursie "100-lecie odzyskania niepodległości oczami najmłodszych". Autorami mogą być uczniowie szkół podstawowych z gminy Głusk, którzy będą oceniani w dwóch kategoriach wiekowych. Uczestnicy, przygotowując prace, mogą korzystać z dowolnej techniki.

Propozycje należy składać w siedzibie centrum kultury w Dominowie lub filii bibliotecznej w Wilczopolu-Kolonii do 31 października. Wyniki mają być ogłoszone 5 listopada, a prace młodych plastyków będzie można oglądać na pokonkursowej ekspozycji.

(fot. BCK w Dominowie)

CK na 100-lecie niepodległości

Powrót