USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności IAS24 Ważne spotkanie w/s dotacji na...

IAS24

Ważne spotkanie w/s dotacji na fotowoltaikę
30.09
2018

Ważne spotkanie w/s dotacji na fotowoltaikę

Gmina Głusk przygotowuje się do realizacji kolejnego projektu, dotyczącego odnawialnych źródeł energii, a współfinansowanego z pieniędzy unijnych.

Tym razem dotyczy on ogniw fotowoltaicznych, a szczegółowe informacje w tej sprawie będą przekazane na spotkaniu, które odbędzie się we wtorek 2 października o 18.00 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Wilczopolu-Kolonii.

- Jesteśmy na etapie przygotowywania procedury przetargowej, ale zanim ją rozpoczniemy musimy sprawdzić czy wszyscy mieszkańcy, którzy deklarowali udział w projekcie, podtrzymują swoją decyzję. Poza tym będziemy rozmawiać o szacowanym wkładzie własnym, który teraz może być obciążony dodatkowymi podatkami, o których nie było mowy, gdy pisaliśmy wniosek o dotację, a mieszkańcy deklarowali chęć skorzystania z tej formy wsparcia - mówi Informacyjnej Agencji Samorządowej wójt gminy Głusk Jacek Anasiewicz. Sprawa dotyczy m.in. przepisów o podatku VAT, które do tej pory były różnie interpretowane przez służby skarbowe. - By mieć pewność jak będzie to wyglądać w naszym przypadku przygotowujemy wniosek o jednoznaczną wykładnię do Krajowej Informacji Skarbowej - zapowiada Jacek Anasiewicz.

Oprócz listy rezerwowej właścicieli nieruchomości zainteresowanych dotacjami na ogniwa fotowoltaiczne, jest kolejna grupa mieszkańców, którzy na takiej liście się nie znaleźli. Dlatego według wójta gminy Głusk nie ma zagrożenia dla realizacji tego projektu.

W gminie Głusk ma być zamontowanych 230 ogniw fotowoltaicznych. W pierwszym projekcie gmina pozyskała dofinansowanie na zakup pomp ciepła i kotłów na biomasę oraz ponad 480 zestawów kolektorów słonecznych.

Wartość obydwu inwestycji sięga prawie 9 milionów 300 tysięcy złotych, z czego około 65 procent kosztów netto to środki z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego.

Źródło: https://ias24.eu/aktualnosci,glusk-wazne-spotkanie-w-s-dotacji-na-fotowoltaike,20125.html?p=2

Powrót