USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności IAS24 Półmetek świątecznych warsztatów

IAS24

Półmetek świątecznych warsztatów
29.03
2019

Półmetek świątecznych warsztatów

Rękodzielnicze warsztaty wielkanocne w gminie Głusk przekroczyły półmetek. Do tej pory takie zajęcia odbyły się już w Dominowie, Kalinówce i Bramie Wieży, ale mieszkańcy, którzy chcieliby skorzystać z tej propozycji mogą się jeszcze zgłaszać na spotkania w kolejnych miejscowościach.

Na zajęciach, które prowadzi instruktorka plastyki Aleksandra Wiącek-Zaroda, powstają wielobarwne stroiki, palmy i wianki wielkanocne z pisankami. Uczestnicy warsztatów zdają sobie sprawę, że podobnych dekoracji w najbliższych dniach sklepy będą pełne, ale jak podkreślają - własnoręcznie wykonane ozdoby w święta świecą szczególnym blaskiem.

Ci, którzy chcą się o tym przekonać, a przy okazji zdobyć nowe umiejętności mogą skorzystać z oferty Biblioteki-Centrum Kultury w Dominowie, która zaprasza na kolejne warsztaty w Prawiednikach, Wilczopolu i Majdanie Mętowskim. Zajęcia w remizie OSP w Prawiednikach odbędą się w poniedziałek 1 kwietnia, w filii bibliotecznej w Wilczopolu - dwa dni później, a w świetlicy w Majdanie Mętowskim - 10 kwietnia.

Warsztaty są bezpłatne, ale organizatorzy przypominają o wcześniejszych zapisach i zapewniają, że o materiały do tworzenia wielkanocnych arcydzieł nie trzeba się martwić.

Zgłoszenia są przyjmowane telefonicznie pod numerami: 81 75 19 005 i 507 667 300.

Zdobyte na warsztatach umiejętności można wykorzystać w pierwszym Wojewódzkim Konkursie na Palmę i Pisankę Wielkanocną. B-CK w Dominowie przyjmuje propozycje do 4 kwietnia, a finał regionalny odbędzie się w Muzeum Wsi Lubelskiej.

Źródło: https://ias24.eu/aktualnosci,glusk-polmetek-swiatecznych-warsztatow-foto,21142,1.html

 

Powrót