USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności IAS24 Tancerki "Domino Jazz" z nagrodami

IAS24

Tancerki "Domino Jazz" z nagrodami
09.04
2019

Tancerki "Domino Jazz" z nagrodami

Trzy solistki zespołu "Domino Jazz", działającego przy Bibliotece-Centrum Kultury w Dominowie zostały docenione przez jury 6. Spotkań Baletowych w Świdniku. Podczas występów, które odbyły się w niedzielę 7 kwietnia w swoich kategoriach wiekowych, Julia Krysa zajęła pierwsze miejsce, a Patrycja Krzyżanowska i Weronika Sawicka zostały sklasyfikowane na trzecich pozycjach.

W niedzielnej imprezie Gminę Głusk reprezentowały również solistki Julia Dudkiewicz i Maja Grzanka oraz zespół "Domino Jazz". Wszyscy rozwijają swoje taneczne pasje pod kierunkiem Edyty Sochy, która rozpoczynała pracę w Dominowie pod koniec 2014 roku z zaledwie kilkoma tancerkami. Obecnie prowadzi zajęcia dla 5 grup "Domino Jazz", skupiających około 100 osób.
 
W najbliższych planach jej podopieczni mają kolejne występy. Już za kilka dni, w czwartek 11 kwietnia, zespół ponownie wystąpi w Świdniku, tym razem na koncercie charytatywnym "Paka dla bezdomniaka. Gramy dalej" na rzecz schroniska w Krzesimowie. Z kolei w maju "Domino Jazz" zaprezentuje się na dwóch festiwalach tańca. Najpierw 18 maja wystąpi w Mełgwi, a tydzień później - w Świdniku. Ta druga impreza będzie połączona ze zbiórką pluszaków dla dzieci z oddziału onkologicznego Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie.
 
Powrót