USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności IAS24 Nowi sołtysi i rady sołeckie po wyborach

IAS24

Nowi sołtysi i rady sołeckie po wyborach
15.04
2019

Nowi sołtysi i rady sołeckie po wyborach

Mieszkańcy gminy Głusk w zakończonych właśnie wyborach sołeckich w większości przypadków zaufali dotychczasowym sołtysom. Na 16 sołectw nowe osoby będą pełnić te funkcje tylko w dwóch.

Przez ponad 20 lat sołtysem Wilczopola była Kazimiera Krzywicka, która zrezygnowała z ubiegania się o kolejną kadencję. Jej miejsce zajęła Sylwia Hamera. Druga zmiana dotyczy sołectwa Wilczopole-Kolonia, w którym Janusza Kasprzaka zastąpił jeden z najmłodszych sołtysów w gminie - Przemysław Kubaniak.

W pozostałych 14 sołectwach kolejną kadencję funkcje te będą pełnić: Bożena Stojak - w Abramowicach Prywatnych, Bożena Jabłońska-Listos - w Ćmiłowie, Agnieszka Wójcik - w Dominowie, Henryk Mituła - w Głuszczyźnie, Renata Ryś w Kalinówce, Eugeniusz Chyliński - w Kazimierzówce, Barbara Krzywicka - w Klinach, Bożena Paździor - w Majdanie Mętowskim, Jadwiga Wójcik - w Mętowie, Jan Kukuryka - w Nowinach, Grażyna Wójcik - w Prawiednikach, Anna Mordzińska - w Prawiednikach-Kolonii, Elżbieta Kalisz - w Wólce Abramowickiej oraz Irena Kowalik - w Żabiej Woli.

Pierwsza sesja z udziałem nowych sołtysów odbędzie się 6 maja.

Obecna kadencja sołtysów i członków rad sołeckich potrwa - tak jak w przypadku radnych, nie 4 lecz 5 lat.

 

Źródło: https://ias24.eu/aktualnosci,glusk-nowi-soltysi-i-rady-soleckie-po-wyborach,21236.html

 

Powrót