USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności IAS24 Zagraniczna majówka uczniów z Wilczopola

IAS24

Zagraniczna majówka uczniów z Wilczopola
13.05
2019

Zagraniczna majówka uczniów z Wilczopola

Grupa uczniów Szkoły Podstawowej w Wilczopolu-Kolonii tegoroczną majówkę spędziła na Węgrzech i w Chorwacji. Przez kilka dni młodzież podziwiała bajeczne krajobrazy tamtejszych gór i tajemniczych wysp, a także zwiedzała zabytkowe miasta, poznawała kulturę, tradycje i historię.

Pierwszy dzień ponad tygodniowej eskapady uczniowie ze starszych klas podstawówki i gimnazjaliści wykorzystali na wizytę w Budapeszcie. Podczas rejsu statkiem po Dunaju podziwiali węgierski parlament, Górę Gellerta, Wzgórze Zamkowe i liczne mosty. Byli też na spacerze po Placu Bohaterów i jego okolicach.
 
 
Z Węgier uczestnicy majówki przenieśli się na południe Chorwacji, gdzie spędzili większą część majówki. Czas ten wykorzystali m.in. na zwiedzanie "Maria Bistrica", czyli największego Sanktuarium Maryjnego w Chorwacji, rejs statkiem przez Adriatyk na wyspy - Korczula, by poczuć niezwykłą atmosferę wąskich uliczek i - Kornati gdzie znajdują się niezwykłe klify, a w drodze powrotnej oglądali niespotykany zachód słońca nad Adriatykiem.
 
 
Grupa ze szkoły w Wilczopolu-Kolonii była również w pałacu Dioklecjana w Splicie, odwiedziła Trogir z okazałą katedrą i przepiękną nadmorską promenadą oraz rozkoszowała się widokami w Parkach Narodowych Krka i Plitwickich Jeziorach, słynących z bogactwa natury, wodospadów i kaskadowych jezior o krystalicznym błękitno-zielonym kolorze.
 
Trudy podróży młodzieży rekompensował odpoczynek na plaży i kąpiele oraz widoki z hotelu na Riwierze Makarskiej, gdzie masyw gór łączy się z Adriatykiem.


(fot. SP w Wilczopolu-Kolonii)
 
Powrót