Jesteś na: Aktualności IAS24 Mobilna zbiórka nietypowych odpadów

IAS24   Odsłuchaj

Mobilna zbiórka nietypowych odpadów

Na co dzień mieszkańcy gminy Głusk dostarczają nietypowe odpady do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, który znajduje się w Wilczopolu-Kolonii, ale dwa razy w roku mogą się ich pozbyć w zdecydowanie łatwiejszy sposób - wystawiając przed posesje. Wiosenna zbiórka rozpocznie się w przyszłym tygodniu i zakończy 31 maja.

Firma, działająca na zlecenie gminy, będzie odbierać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, świetlówki, przeterminowane chemikalia m.in.: oleje, farby i lakiery, a także opony samochodowe i odpady wielkogabarytowe, na przykład stare meble.

Tych i innych nietypowych odpadów w poniedziałek 13 maja będą się mogli pozbyć mieszkańcy Głuszczyzny i Mętów oraz Ćmiłowa i Wólki Abramowickiej.

Dzień później zbiórka odbędzie się w Abramowicach Kościelnych, Klinach, Majdanie Mętowskim, Wilczopolu i Wilczopolu-Kolonii oraz w Abramowicach Prywatnych i Kazimierzówce.

Na wtorek 28 maja akcja jest planowana w: Nowinach, Prawiednikach i Prawiednikach Kolonii oraz w Dominowie i Żabiej Woli.

Mobilna zbiórka nietypowych odpadów zakończy się w piątek 31 maja w Kalinówce.

Źródło: https://ias24.eu/aktualnosci,glusk-mobilna-zbiorka-nietypowych-odpadow,21367.html?p=1

 

Powrót