USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności IAS24 Wiosenne prezentacje teatralne

IAS24

Wiosenne prezentacje teatralne
24.05
2019

Wiosenne prezentacje teatralne

Młodzi aktorzy z gminy Głusk po raz szesnasty zaprezentowali swoje umiejętności sceniczne w ramach Gminnej Wiosny Teatralnej. W czwartek 23 maja publiczność, zgromadzona w Ośrodku Teatralnym w Skrzynicach, obejrzała pięć widowisk.

Pomysłodawcami szkolnych przeglądów teatralnych byli nauczyciele Szkoły Podstawowej w Kalinówce, gdzie odbyła się pierwsza taka impreza, a jedną z inicjatorek jest polonistka Joanna Felke, która przez 16 lat przygotowuje do występów grupę z Kalinówki.

Początkowo prezentacje odbywały się w poszczególnych szkołach gminy Głusk, ale w latach 2015 - 2018 artyści występowali w Centrum Kultury w Dominowie, a przed rokiem i teraz wybrali się do do klimatycznego Ośrodka Teatralnego w Skrzynicach, prowadzonego przez Anetę i Michała Stanowskich.

Dzięki ich gościnności okazję do zaprezentowania swoich zdolności mieli uczniowie z Wilczopola, Kalinówki, Mętowa oraz Piotrkowa w sąsiedniej gminie Jabłonna.

"Rodzynki" z Wilczopola pod opieką Agaty Lamch przygotowały spektakl z motywem lokalnym zatytułowany "O wilku z Wilczopola". SP Kalinówka reprezentowały dwie grupy - formacja "Za kurtyną" z Joanną Felke i "Legendą o Syrence" oraz grupa "Marionetka", prowadzona przez Mariolę Skoczylas i Annę Iwan z "Legendą o Piaście i Popielu". Ponadto widzowie obejrzeli "Kukułkę" w wykonaniu "Wesołej Ferajny" z Mętowa, prowadzonej przez Mariolę Cichecką-Brydę oraz "Dziewczynkę z zapałkami", przygotowaną przez formację "Pietruszka" z Piotrkowa.

"Wiosna Teatralna" w gminie Głusk nie ma charakteru konkursu. Organizatorzy doceniają wszystkie grupy jednakowo, honorując je statuetkami i dyplomami.

Po występach dzieci chętnie korzystały zielonej przestrzeni i urządzeń rekreacyjnych w Skrzynicach, a ich opiekunowie spotkali się z Michałem Stanowskim na krótkich warsztatach.

(fot. B-CK w Dominowie)

 

Źródło: https://ias24.eu/aktualnosci,glusk-wiosenne-prezentacje-teatralne-foto,21451.html

Powrót