USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności IAS24 Dla Mam!

IAS24

Dla Mam!
27.05
2019

Dla Mam!

Artystyczny prezent otrzymały mamy z gminy Głusk z okazji swojego święta. W niedzielę 26 maja w centrum kultury w Dominowie odbyło się uroczyste spotkanie, na które złożył się koncert muzyczny, prezentacja autorskich wierszy i popisy taneczne.

Utwory muzyki klasycznej i rozrywkowej prezentowało trio artystów scen lubelskich w składzie - Dorota Klej, Wojciech Kopyciński i Dariusz Banul.

Swoje wiersze recytowała lokalna poetka Krystyna Pyda z Głuszczyzny, a na zakończenie scenę opanowali członkowie Zespołu Tańca Ludowego "Mały Głusk".

Podczas niedzielnego spotkania zaprezentowały się dwie grupy. Młodsza po raz pierwszy wystąpiła przed tak liczną publicznością, natomiast starsza premierowo zatańczyła krakowiaka.

Kierownikiem artystycznym ZTL "Mały Głusk" jest Aleksandra Berecka, a kierownictwo muzyczne i wokalne sprawuje Jarosław Wrona. Pod ich opieką zespół zajął w ubiegłym roku trzecie miejsce na Wojewódzkim Przeglądzie Zespołów Tańca Ludowego we Włodawie, a od tego roku Anna Wojtak i Wojciech Czubacki biorą udział w Ogólnopolskich Turniejach Tańców Polskich. Dotychczasowe występy tego duetu są bardzo udane. Podczas marcowego turnieju w Wieliszewie i kwietniowego w Wilanowie para zakwalifikowała się do półfinałów. Poza tym ich zdolności zostały docenione przez jednego z sędziów polskiej sekcji CIOFF (Międzynarodowa Rada Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej), który zaprosił ich na konsultacje w swoim zespole na Podlasiu.

Niedzielne spotkanie zakończyły życzenia dla Mam i słodki poczęstunek.


(fot. B-CK w Dominowie)

Źródło: https://ias24.eu/aktualnosci,glusk-dla-mam-foto,21468.html

Powrót