USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności IAS24 Jednogłośne absolutorium dla wójta

IAS24

Jednogłośne absolutorium dla wójta
29.05
2019

Jednogłośne absolutorium dla wójta

Rada Gminy Głusk udzieliła wójtowi Jackowi Anasiewiczowi absolutorium za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Podczas sesji, która odbyła się we wtorek 28 maja za uchwałą w tej sprawie zagłosowali wszyscy radni obecni na sali.

Pod względem inwestycji rok 2018 był dla Gminy Głusk nadzwyczajny, ponieważ wydała na nie 36 milionów złotych. - Tego nigdy wcześniej nie było, a jednym z powodów jest skumulowanie wydatkowania środków unijnych, które zostały uruchomione właśnie w minionym roku. Spośród wspomnianych 36 milionów, aż 23 miliony to dotacje z Unii Europejskiej, a korzystaliśmy także z funduszy krajowych - podkreśla w rozmowie z Informacyjną Agencją Samorządową wójt gminy Głusk Jacek Anasiewicz.

Spośród najważniejszych i najbardziej kosztownych zadań można wspomnieć na przykład o wartej 10 milionów złotych rozbudowie Szkoły Podstawowej w Kalinówce, przebudowie i budowie dróg, głównie w ramach Mobilnego LOF za ponad 8 milionów złotych oraz rozbudowie gminnej sieci kanalizacyjnej za około 7 milionów.

Podczas wtorkowej sesji Rada Gminy Głusk wprowadziła również do Wieloletniej Prognozy Finansowej pieniądze na przebudowę drogi powiatowej w Dominowie. - To rodzaj deklaracji, którą przekażemy Powiatowi Lubelskiemu, by mógł się starać o dofinansowanie tej inwestycji z Funduszu Dróg Samorządowych - wyjaśnia wójt Anasiewicz.

Nabór wniosków o przyznanie dotacji ma być ogłoszony na przełomie sierpnia i września, a Gmina Głusk zabezpieczyła na ten 1 milion 200 tysięcy złotych, rozłożone na trzy lata począwszy od 2020 roku.

Źródło: https://ias24.eu/aktualnosci,glusk-jednoglosne-absolutorium-dla-wojta,21478.html

Powrót