USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności IAS24 Gmina atrakcyjna dla nowych mieszkańców

IAS24

Gmina atrakcyjna dla nowych mieszkańców
03.06
2019

Gmina atrakcyjna dla nowych mieszkańców

O ponad 3 procent wzrosła w ostatnim roku liczba mieszkańców gminy Głusk. To tutaj najchętniej osiedlają się mieszkańcy Lublina, którzy decydują się na zmianę miejsca zamieszkania. W ciągu ostatnich 18 lat na opuszczenie miasta zdecydowało się ponad 19 procent lublinian, na czym najbardziej skorzystała gmina Głusk.

Takie wnioski płyną z najnowszego raportu "Stan, ruch naturalny i wędrówkowy ludności w województwie lubelskim w 2018 roku", który w tym tygodniu opublikował Główny Urząd Statystyczny.

Dane GUS potwierdzają wieloletnią tendencję przenosin mieszkańców dużych miast na tereny podmiejskie. Najbardziej atrakcyjna pozostaje gmina Głusk, gdzie w ciągu ostatnich 18 lat liczba mieszkańców wzrosła o około 75 procent, co jest rekordem w skali województwa. Tylko w ubiegłym roku w gminie Głusk zanotowano największy wzrost liczby ludności w powiecie lubelskim, przekraczający 3 procent. Na drugim miejscu pod tym względem, z wynikiem 1,8 procent, plasuje się gmina Wólka, a kolejne pozycje zajmują - Niemce i Konopnica z 1,3-procentowym wzrostem.

Wśród atutów gminy Głusk można wymienić m.in. jej położenie blisko Lublina i Świdnika, które sprawia, że jest idealnym miejscem do zamieszkania dla osób pracujących w mieście, ale ceniących spokój i ciszę wiejskiego środowiska. Gmina Głusk dysponuje również doskonałą bazą dydaktyczną, kulturalną, sportową i rekreacyjną. Systematycznie rozbudowywana jest także sieć drogowa, wodociągowa i kanalizacyjna oraz inne elementy infrastruktury, a to powoduje, że wiele osób chętnie wybiera tę lokalizację na budowę domów jednorodzinnych.

Źródło: https://ias24.eu/aktualnosci,glusk-gmina-atrakcyjna-dla-nowych-mieszkancow,21499.html?p=1

Powrót