USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności IAS24 Dziecięcy festyn dla Wiktorii

IAS24

Dziecięcy festyn dla Wiktorii
11.06
2019

Dziecięcy festyn dla Wiktorii

Charytatywny charakter miały tegoroczne obchody Dnia Dziecka w gminie Głusk. Festyn, który odbył się w sobotę 8 czerwca w Dominowie, był połączony ze zbiórką pieniędzy na operację i leczenie dwuletniej mieszkanki gminy.

Była m.in. licytacja roweru, który ufundowała Gmina Głusk, kiermasz pluszaków, zabawek, gier, książek i filmów, do tego malowanie twarzy, występy artystyczne, pokazy sportowe i wiele innych atrakcji.

Rower wylicytowała dla syna mieszkanka Wilczopola, a fanty na kiermasz przynosili czytelnicy gminnych bibliotek oraz uczniowie i przyjaciele miejscowych szkół. Licytacji przyglądała się bohaterka festynu - Wiktoria Dyś z mamą i siostrą.

Podczas festynu publiczność obejrzała również m.in.: widowisko "Wilk z Wilczopola" grupy "Wilczyce" ze Szkoły Podstawowej w Wilczopolu, "Czerwonego kapturka" w wykonaniu grupy teatralnej Biblioteki - Centrum Kultury w Dominowie, popisy dorosłych aktorów z lubelskiego Teatru "Kto tam" ze spektaklem zatytułowanym "Słowik" oraz występ tancerki z "Domino Jazz" i muzyków miejscowej orkiestry dętej.

Wyjątkowe zainteresowanie gości wzbudziły pokazy strażackie OSP z Wilczopola i Mętowa a także pokazy młodych judoków, którzy uczęszczają na zajęcia w centrum kultury, a podczas sobotniej zabawy zaprezentowali swoje umiejętności. Był także słodki pokaz - wirowania miodu.

Dzieci chętnie korzystały także z propozycji malowania twarzy i zabaw ze żłobkami z Dominowa - "U Rodzinki" i "Pierwsze Słówka" oraz z makietą gospodarstwa wiejskiego.

Łącznie podczas niedzielnego festynu udało się zebrać około 4 tysięcy złotych, ale na tym pomoc dla Wiktorii Dyś się nie kończy. Zainteresowani darczyńcy mogą nadal wesprzeć dziewczynkę za pośrednictwem strony: www.siepomaga.pl.

 

Źródło: https://ias24.eu/aktualnosci,glusk-dzieciecy-festyn-dla-wiktorii-foto,21561.html

Powrót