USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności IAS24 Ogólnopolskie laury w konkursie o...

IAS24

Ogólnopolskie laury w konkursie o Prymasie Tysiąclecia
11.06
2019

Ogólnopolskie laury w konkursie o Prymasie Tysiąclecia

Dwie nagrody i jedno wyróżnienie to dorobek uczniów Szkoły Podstawowej z Wilczopola w 19. edycji Ogólnopolskiego Konkursu o Prymasie Tysiąclecia - Stefanie Kardynale Wyszyńskim. Michał Pętala zdobył pierwszą nagrodę, Jagoda Lamch zajęła drugie miejsce, a Daria Stasiak zasłużyła na wyróżnienie.

Konkurencja w zmaganiach, poświęconych patronowi szkoły z Wilczopola była bardzo duża, ponieważ jury oceniało aż 640 prac, zgłoszonych przez uczniów nie tylko z Polski.

Michał Pętala z III klasy gimnazjum był jednym z 54 autorów prac multimedialnych, a pierwszą nagrodę zdobył za film do tematu: "W wolnym czasie lubię... Przedstaw swoje ulubione zajęcia i osoby, z którymi spędzasz czas wolny".
 
Wśród uczestników konkursu plastycznego, którzy zgłosili 324 propozycje, była Jagoda Lamch z klasy I SP w Wilczopolu. Jej praca do tematu "Dla miłości zawsze znajdzie się czas. Jak spędzam wolny czas z rodziną, przyjaciółmi, kolegami z klasy...?, zdaniem jurorów, zasłużyła na drugie miejsce.

Z kolei Daria Stasiak z klasy V napisała wiersz do tematu: "Czas to pieniądz, czas to lekarz, czas to miłość... Przedstaw swoje refleksje na temat różnych sposobów rozumienia czasu". Za ten tekst, jako jeden z 270 prac literackich zgłoszonych do konkursu, członkowie jury przyznali uczennicy z Wilczopola wyróżnienie.
Konkurs zorganizowali: Szkoła Podstawowa nr 50 im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego - Prymasa Tysiąclecia w Lublinie, lubelski oddział Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana, Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego i Dzielnicowy Dom Kultury Węglin.

Patronami honorowymi uczniowskich zmagań byli: metropolita lubelski arcybiskup Stanisław Budzik, prorektor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II dr hab. Andrzej Kiciński, wojewoda lubelski Przemysław Czarnek, prezydent Lublina Krzysztof Żuk, marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski, przewodniczący Rady Miasta Lublin Jarosław Pakuła, dyrektor Instytutu Prymasowskiego Stefana Kardynała Wyszyńskiego Michalina Jankowska oraz Lubelski Kurator Oświaty Teresa Misiuk.
 
Powrót