USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności IAS24 Żeby nie było problemów z wodą

IAS24

Żeby nie było problemów z wodą
28.06
2019

Żeby nie było problemów z wodą

Gmina Głusk otrzyma z Unii Europejskiej pieniądze na modernizację ujęcia wody w Czerniejowie. Dzięki tej inwestycji jest szansa na rozwiązanie problemów z dostawami wody, szczególnie podczas takich upałów jak w tym roku.

Z ujęcia w Czerniejowie korzystają, choć w różnym zakresie, trzy gminy - Głusk, Jabłonna i Miasto Lublin, ale najwięcej odbiorców ma gmina Głusk. - W naszym przypadku chodzi o 1900 przyłączy m.in. w Mętowie, Głuszczyźnie, Ćmiłowie i Dominowie, przy 730 w Lublinie i 180 w gminie Jabłonna. O tym, że to ujęcie wymaga interwencji i zwiększenia "mocy przerobowych" świadczy przykład sprzed kilku dni, gdy w związku ze znacznym wzrostem poboru w kranach zaczęło brakować wody. By uniknąć tego typu kłopotów trzeba zmodernizować ujęcie w Czerniejowie, które jest jednym z pięciu takich w gminie - mówi Informacyjnej Agencji Samorządowej wójt gminy Głusk Jacek Anasiewicz.

Szacuje się, że prace mogą kosztować około 2 milionów 700 tysięcy złotych, z czego 1 milion 900 tysięcy ma stanowić dotacja z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego.

Decyzja o przyznaniu dofinansowania już jest. Teraz samorząd czeka na podpisanie umowy w tej sprawie i przygotowuje przetarg na wykonanie robót. Wójt Anasiewicz deklaruje, że inwestycja zostanie zrealizowana tak szybko jak to będzie możliwe, licząc, że zmodernizowane ujęcie w Czerniejowie będzie gotowe na kolejny letni sezon. 

 

Źródło: https://ias24.eu/aktualnosci,glusk-zeby-nie-bylo-problemow-z-woda,21660.html?p=1

Powrót