USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności IAS24 Trzecia Noc Świętojańska

IAS24

Trzecia Noc Świętojańska
28.06
2019

Trzecia Noc Świętojańska

W scenerii zachodzącego słońca, a potem pod gwieździstym niebem - wszystko wskazuje na to, że tegoroczna Noc Świętojańska w gminie Głusk będzie mieć właściwą sobie oprawę. Centrum kultury w Dominowie zaprasza w sobotę 29 czerwca na plac przy Urzędzie Gminy Głusk.

Podczas spotkania, które odbyło się przed rokiem, temperatura wynosiła zaledwie 12 - 13 stopni, ale tym razem pogoda ma być łaskawa dla uczestników zabaw w plenerze. W tę jedną z najdłuższych nocy w roku uczestnicy zabawy będą poszukiwać kwiatu paproci oraz wić wianki pod czujnym okiem pań z Koła Gospodyń Wiejskich w Puchaczowie. Można również przynieść przygotowane przez siebie kompozycje. Wszystkie wezmą udział w konkursie na najpiękniejszy wianek, a potem ich autorzy będą je puszczać na stawie w Dominowie.
 
W programie artystycznym Nocy Świętojańskiej jest m.in. występ lokalnej Grupy Teatralnej "Być Kobietą", która zaprezentuje trzy premierowe scenki oraz Zespołu Śpiewaczego "Głuskowianki". Trzecią Noc Świętojańską w Dominowie zakończy potańcówka na bosaka z zespołem "Blue Boys".

Impreza rozpocznie się o 18.00. Organizatorzy zachęcają uczestników, by zabrali ze sobą koce i prowiant piknikowy, który przyda się przy wspólnym ognisku.
 
Trzecia Noc Świętojańska


(fot. BCK w Dominowie)
 
Powrót