USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności IAS24 Realna zabawa w krainie iluzji

IAS24

Realna zabawa w krainie iluzji
29.07
2019

Realna zabawa w krainie iluzji

"Farma iluzji" w Mościskach była celem uczestników wakacyjnej wycieczki dla dzieci i młodzieży z gminy Głusk, którą zorganizowało miejscowe centrum kultury. Z jego propozycji, w środę 17 lipca skorzystało ponad 20 osób, w tym nawet kilkuletnie dzieci i rodzice.

"Farma iluzji" oferuje dziesiątki zaskakujących eksponatów i instalacji, zaprzeczających ludzkim zmysłom. Jest na przykład latająca "chata tajemnic", w której można doświadczyć na własnej skórze, jaka jest różnica między tym co się widzi, a tym co się czuje oraz miejsce na zdjęcia z... "głową na talerzu". Do tego pokazy iluzjonistyczne, zabawy na polu dmuchańców, w wiklinowym labiryncie oraz w specjalnym tunelu zapomnienia, a także wiele innych niespodzianek.
 
- Spędziliśmy tam ponad pięć godzin, ale to zdecydowanie za mało, by w pełni nacieszyć się tym co oferuje farma. Największym powodzeniem cieszyła się tajemnicza chata, którą wiele osób chciałoby odwiedzić co najmniej po kilka razy - relacjonują organizatorzy wyprawy z Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej Gminy Głusk w Dominowie.
 
Poza środową wycieczką placówka zaprasza na wakacyjne zabawy ruchowe i warsztaty, które odbywają się w filii bibliotecznej w Wilczopolu Kolonii. Najbliższe są planowane na piątek 19 lipca, a kolejne - na poniedziałek i piątek w przyszłym tygodniu. Zajęcia są bezpłatne, ale wcześniej trzeba się na nie zapisać. Można to zrobić osobiście w albo telefonicznie pod numerami: 81 75 19 005 i 507 667 300.
 
Podczas tegorocznych wakacji w centrum kultury w Dominowie będą się odbywać jeszcze półkolonie, organizowane przez agencję zewnętrzną. Ich pomysłodawcy oferują m.in.: spotkania ze średniowiecznym rycerzem, naukę strzelania z łuku, malowanie na szkle, treningi koncentracji, zabawy animacyjne i zajęcia sportowe.
 
Organizatorzy zapewniają opiekę dla dzieci od 9.00 do 15.00 pod okiem wykwalifikowanej kadry, materiały dydaktyczne, przekąski i napoje. Propozycja jest skierowana uczestników w wieku od 6 do 13 lat, a opłata za tydzień wynosi 180 złotych. Pierwszy turnus rozpocznie się 29 lipca i potrwa do 2 sierpnia, natomiast kolejny jest planowany między 5 a 9 sierpnia. Dodatkowe informacje można uzyskać telefonicznie pod numerami: 504 399 116 i 533 892 168.
 
Powrót