USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności IAS24 Konkurs dożynkowy rozpoczęty

IAS24

Konkurs dożynkowy rozpoczęty
07.08
2019

Konkurs dożynkowy rozpoczęty

Mieszkańcy gminy Głusk mogą już zgłaszać propozycje w tegorocznym konkursie wieńców dożynkowych. Grupy reprezentujące sołectwa lub ogródki działkowe mają na przesłanie zgłoszeń kilka tygodni, a wyniki będą ogłoszone w drugą niedzielę września.

Kompozycje powinny nawiązywać formą do tradycji dawnych wieńców dożynkowych oraz te o formach tradycji ludowej na przykład zaprzęgi, ule czy sceny rodzajowe. Zgodnie z regulaminem mogą to być również kosze pełne płodów rolnych. Jury będzie je oceniać, biorąc pod uwagę dobór barw, kompozycję i architekturę bryły oraz różnorodność materiałów, przy czym wieńce ozdobione dekoracjami z tworzyw sztucznych nie będą brane pod uwagę.

Każde sołectwo i ogródek działkowy może zgłosić do konkursu tylko jedną pracę, a w zgłoszeniu powinien się znaleźć m.in. opis jej wykonania. Zgłoszenia są przyjmowane do 30 sierpnia osobiście w Centrum Kultury w Dominowie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej pod adresem: centrumkultury@glusk.pl.
 
Rozstrzygnięcie konkursu będzie jednym z elementów dorocznego święta plonów, które odbędzie się w centrum gminy Głusk w Dominowie 8 września. Gwiazdą, organizowanych po raz piętnasty dożynek będzie zespół "Cliver".

W ubiegłorocznym korowodzie dożynkowym wieńce i kosze pełne kwiatów, owoców i warzyw niosło 17 delegacji sołectw i grodów działkowych. Pierwszą nagrodę odebrało sołectwo Wilczopole, na drugą zasłużyła Kalinówka, a na trzecią - Abramowice Prywatne.


(fot. arch. BCK w Dominowie)
 
Powrót