USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności IAS24 Dotacja na ujęcie w Czerniejowie...

IAS24

Dotacja na ujęcie w Czerniejowie potwierdzona
12.08
2019

Dotacja na ujęcie w Czerniejowie potwierdzona

Unijna dotacja na modernizację ujęcia wody w Czerniejowie oficjalnie potwierdzona. W piątek 8 sierpnia w Urzędzie Marszałkowskim w Lublinie odbyło się uroczyste wręczenie umów o przyznaniu środków z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego dla 38 przedsiębiorców i samorządów, w tym Gminy Głusk.

Z ujęcia w Czerniejowie w różnym zakresie korzystają trzy gminy - Głusk, Jabłonna i Miasto Lublin. Najwięcej odbiorców, bo 1900, m.in. w Mętowie, Głuszczyźnie, Ćmiłowie i Dominowie, ma Gmina Głusk. Kolejnych 730 jest podłączonych w Lublinie i 180 w gminie Jabłonna. - Obecne "moce przerobowe" ujęcia w Czerniejowie są zdecydowanie za małe w stosunku do potrzeb. Mogliśmy się o tym przekonać choćby przed kilkoma tygodniami, gdy w związku z upałami nastąpił znaczny wzrost poboru wody i w kranach zaczęło jej brakować. Dzięki tej inwestycji jest szansa na rozwiązanie takich problemów - mówi Informacyjnej Agencji Samorządowej wójt gminy Głusk Jacek Anasiewicz.
 
Szacunkowy koszt planowanych prac sięga prawie 2 milionów 800 tysięcy złotych, z czego ponad 1 milion 900 tysięcy będzie stanowić dotacja z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego.

Wójt Jacek Anasiewicz ma nadzieję, że wykonawcę robót uda się wybrać do końca tego roku, a prace są planowane na 2020 rok.

Podczas piątkowej uroczystości umowę o przyznaniu dofinansowania odebrał sekretarz Gminy Głusk Bogusław Kukuryk, a dokumenty wręczali marszałek województwa Jarosław Stawiarski i przewodniczący sejmiku Michał Mulawa.
 
Powrót