USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności IAS24 Nowe boisko przed otwarciem

IAS24

Nowe boisko przed otwarciem
19.08
2019

Nowe boisko przed otwarciem

Gmina Głusk ma boisko piłkarskie z prawdziwego zdarzenia. Jego uroczyste otwarcie – oficjalne i sportowe – odbędzie się w sobotę 17 sierpnia. Pierwszą imprezą rozegraną na nowym obiekcie będzie Turniej o Puchar Wójta.

Nowe, pełnowymiarowe boisko z zadaszoną trybuną i zapleczem sanitarno-szatniowym powstało przy istniejącym wcześniej "Orliku" w Dominowie. Murawa ma system automatycznego nawodniania, cały teren jest oświetlony, ogrodzony i monitorowany.

Prace kosztowały około 2 milionów 350 tysięcy złotych, z czego 610 tysięcy to dotacja z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, którym dysponuje ministerstwo sportu. - Mamy szanse na kolejne środki zewnętrzne na ten cel, tym razem unijne. Budowa boiska jest bowiem ujęta w projekcie rewitalizacji, na który również mamy otrzymać dofinansowanie. Czekamy na podpisanie umowy - mówi Informacyjnej Agencji Samorządowej wójt gminy Głusk Jacek Anasiewicz.

Uroczyste otwarcie "Areny Głusk" rozpocznie się w sobotnie popołudnie o 14.00, a pół godziny później do rywalizacji przystąpią drużyny, zgłoszone do Turnieju o Puchar Wójta. Udział w zawodach zapowiedziało 6 ekip: "Ave" Głuszczyzna, Wilczopole, "Jutrzenka" Ćmiłów, "Old Boye", FC Mętów i "Szponta" Prawiedniki. Oprócz pucharów dla najlepszych drużyn, organizatorzy przygotowali nagrody dla najskuteczniejszego strzelca i najlepszego bramkarza turnieju.

Źródło: https://ias24.eu/aktualnosci,glusk-nowe-boisko-przed-otwarciem-foto,21929.html

Powrót