USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności IAS24 Arena Głusk oficjalnie otwarta

IAS24

 Arena Głusk oficjalnie otwarta
19.08
2019

Arena Głusk oficjalnie otwarta

Nowe boisko w Dominowie ledwie zostało oddane do użytku i już jest maksymalnie wykorzystywane. Uroczyste otwarcie „Areny Głusk” odbyło się w sobotę 17 sierpnia. Tego samego dnia odbył się pierwszy turniej piłkarski, a dzień później miejscowy klub rozpoczął nowy sezon w A Klasie.

Pełnowymiarowe boisko powstało przy istniejącym "Orliku". Obiekt jest oświetlony, ogrodzony i monitorowany, a murawa ma system automatycznego nawadniania. Przy boisku jest zadaszona trybuna na kilkaset miejsc, a obok - budynek zaplecza sanitarno-szatniowego.
 
 
Lubelski Związek Piłki Nożnej krytycznie ocenił stan gminnego boiska, dlatego piłkarze Gminnego Ludowego Klubu Sportowego Głusk przez wiele musieli rozgrywać mecze poza gminą. - Stąd decyzja o budowie nowego obiektu, na który już otrzymaliśmy dofinansowanie z ministerstwa sportu. Mamy również szanse na kolejną dotację tym razem z funduszy unijnych, ponieważ zadanie to jest częścią większego projektu rewitalizacji. Nasz wniosek został już pozytywnie zweryfikowany, a teraz czekamy na podpisanie umowy o przyznaniu dofinansowania z samorządem wojewódzkim - wyjaśniał wójt gminy Głusk Jacek Anasiewicz.
 
 
Prace w Dominowie kosztowały około 2 milionów 350 tysięcy złotych, z czego 610 tysięcy to dotacja z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, którym dysponuje ministerstwo sportu.
 
Boisko zostało już zweryfikowane przez związek piłkarski, który dopuścił je do rozgrywek klasy okręgowej. Jeżeli GLKS Głusk awansuje do czwartej ligi, władze gminy zapowiadają doposażenie obiektu w Dominowie, aby spełniał jeszcze wyższe wymagania.

Na razie Gminny Ludowy Klub Sportowy Głusk rozpoczął nowy sezon A Klasie, a pierwszy mecz już w roli gospodarza na swoim boisku w Dominowie rozegrał w niedzielę 18 sierpnia. Spotkanie z "Perłą" Mełgiew zakończyło się remisem 2:2, a bramki dla drużyny z Głuska strzelili - Rafał Czernic i Paweł Żeromski.
 
 
Pierwsza impreza sportowa na "Arenie Głusk" odbyła się dzień wcześniej. W dniu otwarcia na nowym obiekcie zagrali uczestnicy Turnieju o Puchar Wójta. Wygrał FC Mętów (na zdj.), drugie miejsce zajęło Wilczopole, na trzeciej pozycji uplasowali się "Old Boye", na czwartym zawody ukończyła "Jutrzenka" Ćmiłów, a na piątym - "Szponta" Prawiedniki. "Królem strzelców" został Damian Kuciński ze zwycięskiej drużyny FC Mętów, a tytuł najlepszego bramkarza przypadł Łukaszowi Kołodziejowi z Wilczopola.
 
 
Sobotnie otwarcie nowego boiska w Dominowie było połączone z obchodami 25-lecia Gminnego Ludowego Klubu Sportowego Głusk. Stąd podczas uroczystości poświęcenia obiektu członkowie klubu przypomnieli jego historię i opowiedzieli o obecnej działalności, a zasłużeni działacze, piłkarze i osoby wspierające GLKS odebrały odznaczenia i wyróżnienia.
 
 
Powrót