USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności IAS24 Dotacja na drogę w Dominowie...

IAS24

Dotacja na drogę w Dominowie potwierdzona
07.09
2019

Dotacja na drogę w Dominowie potwierdzona

Gmina Głusk ma już umowę, potwierdzająca przyznanie dotacji z Funduszu Dróg Samorządowych na rozbudowę drogi gminnej w Dominowie. Wójt Jacek Anasiewicz odebrał taki dokument razem z innymi samorządowcami w piątek 6 września w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim.

Planowana do rozbudowy trasa łączy się z inną drogą gminą i ul. Strojnowskiego, która ma status drogi powiatowej. Prace będą prowadzone na dwóch odcinkach o łącznej długości 900 metrów. Wartość szacunkowa planowanych robót przekracza 2 miliony 650 tysięcy złotych, z czego połowę będzie stanowić dotacja z budżetu państwa.

- Przy podanej długości trasy, koszty mogą wydawać się wysokie, ale zakres robót jest poważny, a prace będą prowadzone w dość trudnym, bo podmokłym terenie w rejonie łąk i stawów - mówi Informacyjnej Agencji Samorządowej wójt Jacek Anasiewicz.
Drogowcy mają m.in.: odwodnić teren, wykonać kanalizację deszczową, poszerzyć jezdnię z 3 do 5 metrów i wybudować przy niej ciąg pieszo-rowerowy z kostki. W planach jest również remont przepustu i przebudowa zjazdów oraz wykonanie oznakowania. Oświetlenie już jest, ponieważ gmina wykonała je przed dwoma laty.

Wójt Jacek Anasiewicz przewiduje, że wykonawca robót będzie wybrany w tym roku, a cała inwestycja będzie zrealizowana w połowie przyszłorocznych wakacji.
 
Powrót