USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności IAS24 Rolnicy podziękują za plony

IAS24

Rolnicy podziękują za plony
08.09
2019

Rolnicy podziękują za plony

Kończy się sezon dożynek, podsumowujących tegoroczne żniwa. Rolnicy z gminy Głusk podziękują za zbiory w niedzielę 8 września w Dominowie. Funkcje starostów będą pełnić Małgorzata Stefaniak i Ryszard Kycia, a gwiazdą dożynek będzie zespół "Cliver".

Małgorzata Stefaniak z Kalinówki razem z mężem i córkami prowadzi gospodarstwo o powierzchni 120 hektarów, na których uprawia m.in.: pszenicę, rzepak, kukurydzę i buraki cukrowe. Ryszard Kycia z żoną i synami ma rodzinny zakład wędliniarski i 25-hektarowe gospodarstwo.

To oni poprowadzą w tym roku dożynkowy korowód, który delegacje poszczególnych sołectw i grodów działkowych uformują się w niedzielne przedpołudnie. O 12.00 na placu przy Urzędzie Gminy w Dominowie rozpocznie się dziękczynna msza święta, po której wójt Jacek Anasiewicz razem ze starostami podzieli tradycyjny bochen chleba, częstując nim dożynkowych gości.
Na tegoroczne święto plonów rolnicy i działkowicze przygotowują 16 koszy pełnych kwiatów, owoców i warzyw oraz wieńców dożynkowych, które wezmą udział w tradycyjnym konkursie. Jego wyniki mają być ogłoszone po 17.00.
Plakat
 
Część artystyczna to, zgodnie z tradycją, przede wszystkim promocja lokalnych artystów, także tych, którzy zdobywają laury nawet na imprezach międzynarodowych. Jest w tej grupie zespół taneczny "Domino Jazz", który pod koniec sierpnia wrócił z festiwalu w Bułgarii, skąd przywiózł zarówno trofea grupowe, jak i indywidualne. Poza tym publiczność obejrzy występy: Orkiestry Dętej Gminy Głusk, młodzieżowego zespołu wokalnego z Wilczopola, Zespołu Śpiewaczego "Głuskowianki", Zespołu Tańca Ludowego "Mały Głusk" oraz uczniów z Wilczopola, Mętowa, Kalinówki i Prawiednik.
 
Wieczorem przed sceną w centrum Dominowa można się spodziewać dużej liczby fanów muzyki disco polo, którzy będą chcieli na żywo zobaczyć i pobawić się z zespołem "Cliver".

Organizatorzy dożynek w zaproszeniu na niedzielne święto kuszą też gości bogatym menu. Przeróżne rodzaje pierogów, barszcz, bigos, chleb ze smalcem, wędliny, drożdżówki, krem ziemniaczany i wiele innych smakołyków będą serwować koła gospodyń wiejskich z Dominowa, Ćmiłowa, Mętowa i Prawiednik.
 
Najmłodsi uczestnicy dożynek będą mogli spędzić popołudnie na zabawach w klimacie średniowiecza i renesansu, dmuchanych zjeżdżalniach i w parku trampolin, a wszyscy goście skorzystać z foto-budki.

Tegorocznym dożynkom w Dominowie będzie towarzyszyć kiermasz i zbiórka pieniędzy na leczenie małej mieszkanki gminy Głusk - Wiktorii Dyś.
 
Powrót