USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności IAS24 "Mały Głusk" zaprasza

IAS24

"Mały Głusk" zaprasza
02.10
2019

"Mały Głusk" zaprasza

Zespół Tańca Ludowego "Mały Głusk" wychował w tradycji ludowej już kilka pokoleń tancerzy, z których część kontynuuje swoją pasję w innych grupach - studenckich czy profesjonalnych - choćby w zespole "Mazowsze". W ich ślady mogą pójść kolejni tancerze, wokaliści i muzycy, którzy mogą dołączyć do "Małego Głuska".

Zespół zaprasza dzieci i młodzież do grup taneczno-wokalnych, a także prowadzi nabór do kapeli ludowej, w której wiek nie ma znaczenia.

Zespół "Mały Głusk" powstał w 1983 roku, a jego założycielką była Urszula Obara. Obecnie kierownikiem artystycznym i choreografem grupy jest Aleksandra Berecka, zaś kierownikiem muzycznym jest Jarosław Wrona.

W swoim repertuarze zespół ma polskie tańce narodowe - polneza, kujawiaka z oberkiem i krakowiaka, a także tańce regionalne - lubelskie, opoczyńskie, rzeszowskie, sądeckie i kaszubskie. Grupa prezentuje również widowiska obrzędowe oraz melodie i przyśpiewki z różnych regionów Polski.
 
"Mały Głusk" to nie tylko próby, ale także wspólne wyjazdy, koncerty i zgrupowania, które uczą współpracy, są okazją zdobywania umiejętności komunikacji czy współdziałania w grupie.

W ciągu 36 lat działalności zespół koncertował już ponad 1300 razy w kraju i za granicą, biorąc z powodzeniem udział w wielu konkursach i festiwalach tanecznych. Jego członkowie promowali polski folklor na wielkich scenach m.in. w Hiszpanii, Grecji, Macedonii, Turcji czy Kazachstanie.
 
Obecnie "Mały Głusk" poszukuje kandydatów na tancerzy i solistów w wieku od 5 lat. Szczególnie mile widziani będą chłopcy w wieku od 6 do 9 lat. Zajęcia odbywają się 2 razy w tygodniu, po południu we wtorki i czwartki w Domu Kultury w Dominowie. Jeśli chodzi o kandydatów na muzyków to nie muszą spełniać specjalnych warunków. Wystarczą chęci i podstawy gry na takich instrumentach jak: akordeon, trąbka, klarnet, flet poprzeczny, skrzypce, kontrabas czy altówka.

Nabór trwa do końca września, a szczegółowe informacje można uzyskać osobiście w Domu Kultury w Dominowie, telefonicznie pod numerem: 792 188 076 albo znaleźć na Facebook'u.
 
 
Powrót