USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności IAS24 Będą nowe świetlice w Głuszczyźnie i...

IAS24

Będą nowe świetlice w Głuszczyźnie i Kazimierzówce
07.10
2019

Będą nowe świetlice w Głuszczyźnie i Kazimierzówce

Mieszkańcy Głuszczyzny i Kazimierzówki w gminie Głusk będą mieć własne świetlice z prawdziwego zdarzenia. Firma, która ma je wybudować jest już wybrana, a większość pieniędzy będzie pochodzić z funduszy unijnych.

W przetargu na realizację inwestycji wzięło udział 9 wykonawców, ale tylko dwie oferty zawierały ceny, które nie przekraczały wartości kosztorysowej. Ostatecznie członkowie komisji przetargowej wybrali propozycję firmy z Lubartowa, opiewającą na kwotę prawie 1 miliona 780 tysięcy złotych, z czego ponad połowę będzie stanowić dotacja, którą Gmina Głusk pozyskała z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.
 
Pieniądze te będą wykorzystane na budowę parterowych obiektów o powierzchni użytkowej około 200 metrów kwadratowych. Znajdą się w nich m.in.: sale na spotkania i imprezy okolicznościowe, kuchnie, zaplecza socjalne, sanitariaty i pomieszczenia biurowe. Oprócz wszystkich sieci - elektrycznej, wodociągowej, kanalizacyjnej, gazowej i centralnego ogrzewania, w obydwu budynkach zostaną zamontowane instalacje fotowoltaiczne.
 
W stanie surowym obydwie świetlice mają być gotowe do końca przyszłorocznych wakacji, a termin zakończenia wszystkich robót jest wyznaczony na koniec lutego 2021 roku.
 
Powrót