USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności IAS24 Urzędowe płatności kartą i telefonem

IAS24

Urzędowe płatności kartą i telefonem
09.10
2019

Urzędowe płatności kartą i telefonem

W Urzędzie Gminy Głusk od wtorku 8 października można bez prowizji płacić kartą albo telefonem. Niebawem z nowej usługi będzie można korzystać także u sołtysów.

- Takie rozwiązanie jest wygodniejsze, pozwala zaoszczędzić czas i zwiększyć bezpieczeństwo transakcji. Korzystając z programu "Polska bezgotówkowa" sprowadziliśmy terminale, które właśnie zostały zamontowane na kilku stanowiskach w urzędzie. Są one dostępne m.in. w referatach: podatkowym, gospodarki komunalnej i budownictwa oraz w sekretariacie i urzędzie stanu cywilnego - wylicza w rozmowie z Informacyjną Agencją Samorządową wójt gminy Głusk Jacek Anasiewicz, który jako pierwszy - skutecznie - dokonał transakcji.

Dzięki nowej usłudze mieszkańcy i inni klienci urzędu w Dominowie mogą opłacić podatki, a także regulować bezgotówkowo inne należności na rzecz gminy, w tym opłaty śmieciowe.
 
W terminale będą wyposażeni także sołtysi, którzy muszą jeszcze przejść szkolenie z obsługi tych urządzeń. Podatki i inne opłaty, które przyjmują sołtysi, będzie można regulować od listopada.

Dzięki wsparciu z programu "Polska bezgotówkowa" gmina będzie używać terminali do końca 2021 roku bez jakichkolwiek kosztów.

(fot. UG Głusk)
 
 
Powrót