USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności IAS24 Nowy przetarg na odbiór odpadów

IAS24

Nowy przetarg na odbiór odpadów
15.10
2019

Nowy przetarg na odbiór odpadów

Dotychczasowa umowa na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych w gminie Głusk kończy się w grudniu, dlatego samorząd już teraz szuka firmy, która zajmie się wykonywaniem tych usług po Nowym Roku. Oferty są przyjmowane do 8 listopada, a nowa umowa będzie obowiązywać przez osiem miesięcy.

Firma, która wygra przetarg, będzie odbierać śmieci nie tylko bezpośrednio od właścicieli zamieszkałych nieruchomości, ale również z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, który znajduje się w Wilczopolu Kolonii.

Samorząd liczy, że wykonawcę usług uda się wybrać w listopadzie, a umowa, którą z nim podpisze, będzie obowiązywać do końca sierpnia 2020 roku.
 
Mieszkańcy gminy Głusk powinni pamiętać, że od 1 września obowiązują nowe stawki opłat za odbiór i zagospodarowanie odpadów. W przypadku gospodarstw 1-osobowych opłata śmieciowa wynosi 20 złotych, w gospodarstwach 2-osobowych - 41 złotych, a gospodarstwa 3-osobowe i bardziej liczne płacą 61 złotych. Opłaty za śmieci niesegregowane są dwukrotnie wyższe.

Zgodnie z przepisami ustawowymi samorząd, który jest tylko pośrednikiem między firmą świadczącą takie usługi a mieszkańcami, nie powinien dopłacać do systemu, ani na nim zarabiać. Wszystkie koszty powinny pokrywać wpływy z opłat śmieciowych od mieszkańców.
 
Powrót