USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności IAS24 W oczekiwaniu na dotacje

IAS24

W oczekiwaniu na dotacje
18.10
2019

W oczekiwaniu na dotacje

Kolejni mieszkańcy gminy Głusk mają szanse na pozyskanie unijnych dotacji na zakup i montaż instalacji, które wykorzystują odnawialne źródła energii. W ich imieniu samorząd złożył wniosek o przyznanie dofinansowania, które może sięgać maksymalnie 85 procent kosztów netto inwestycji.

Gmina stara się o dotacje na prawie 400 instalacji o wartości szacunkowej przekraczającej 6 milionów 220 tysięcy złotych, w tym około 4 milionów 880 tysięcy dotacji.

Największym zainteresowaniem właścicieli posesji w gminie cieszą się ogniwa fotowoltaiczne. Z unijnej pomocy na zakup tych instalacji chcą skorzystać 243 osoby. Nieco mniejszym powodzeniem cieszą się zestawy kolektorów słonecznych, na które zgłosiło się 133 mieszkańców. We wniosku o przyznanie dofinansowania jest jeszcze 18 pomp ciepła i 3 kotły na biomasę.
 
Decyzji o podziale pieniędzy z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego można się spodziewać nie wcześniej niż latem przyszłego roku, a realizacja inwestycji jest planowana na 2021 rok.

To kolejny tego typu wniosek o unijne wsparcie, złożony przez Gminę Głusk. Niebawem powinien być rozstrzygnięty przetarg na 213 zestawów ogniw fotowoltaicznych, które mają być zamontowane do końca kwietnia przyszłego roku. W tym przypadku z RPO WL będzie pochodzić około połowy kosztów całkowitych inwestycji.
 
Powrót