USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności IAS24 Święto seniorów, czyli ludzi wcześnie...

IAS24

Święto seniorów, czyli ludzi wcześnie urodzonych
28.10
2019

Święto seniorów, czyli ludzi wcześnie urodzonych

Były życzenia od władz samorządowych, okolicznościowy tort, mnóstwo śmiechu i dobra zabawa. Starsi mieszkańcy gminy Głusk po raz trzeci razem obchodzili Dzień Seniora.

Z zaproszenia Centrum Kultury w Dominowie na spotkanie w niedzielę 27 października skorzystało kilkadziesiąt osób. Niektórzy przyznawali, że czują się seniorami, inni że są osobami dojrzałymi, a jeszcze inni mówili o sobie - "wcześniej urodzeni".

Wszyscy przyjmowali życzenia, które w imieniu władz samorządowych przekazał zastępca wójta gminy Głusk Adam Kuna, a także częstowali się pysznym tortem.

W części artystycznej o dobre humory uczestników spotkania zadbał "Kabaret pod siwym włosem" z Samorządowego Centrum Kultury z Żółkiewki, który zaprezentował autorski program Ewy Zachariasz-Auksztol zatytułowany "Barwy jesieni". Charakterystyczną cechą zespołu są kapelusze, dobierane do każdego spektaklu i oryginalnie zdobione przez jedną z członkiń kabaretu.

W drugiej części niedzielnych obchodów seniorzy wybrali się w muzyczną podróż z Fundacją Kultury Ludowej "Muzykanty" z pobliskiego Czerniejowa, która sprowokowała uczestników spotkania do wspólnych tańców m.in. w rytm przebojów z czasów młodości.

Źródło: https://ias24.eu/aktualnosci,glusk-swieto-seniorow-czyli-ludzi-wczesnie-urodzonych-foto,22335.html

Powrót