Jesteś na: Aktualności IAS24 Święto seniorów, czyli ludzi wcześnie...

IAS24   Odsłuchaj

Święto seniorów, czyli ludzi wcześnie urodzonych

Były życzenia od władz samorządowych, okolicznościowy tort, mnóstwo śmiechu i dobra zabawa. Starsi mieszkańcy gminy Głusk po raz trzeci razem obchodzili Dzień Seniora.

Z zaproszenia Centrum Kultury w Dominowie na spotkanie w niedzielę 27 października skorzystało kilkadziesiąt osób. Niektórzy przyznawali, że czują się seniorami, inni że są osobami dojrzałymi, a jeszcze inni mówili o sobie - "wcześniej urodzeni".

Wszyscy przyjmowali życzenia, które w imieniu władz samorządowych przekazał zastępca wójta gminy Głusk Adam Kuna, a także częstowali się pysznym tortem.

W części artystycznej o dobre humory uczestników spotkania zadbał "Kabaret pod siwym włosem" z Samorządowego Centrum Kultury z Żółkiewki, który zaprezentował autorski program Ewy Zachariasz-Auksztol zatytułowany "Barwy jesieni". Charakterystyczną cechą zespołu są kapelusze, dobierane do każdego spektaklu i oryginalnie zdobione przez jedną z członkiń kabaretu.

W drugiej części niedzielnych obchodów seniorzy wybrali się w muzyczną podróż z Fundacją Kultury Ludowej "Muzykanty" z pobliskiego Czerniejowa, która sprowokowała uczestników spotkania do wspólnych tańców m.in. w rytm przebojów z czasów młodości.

Źródło: https://ias24.eu/aktualnosci,glusk-swieto-seniorow-czyli-ludzi-wczesnie-urodzonych-foto,22335.html

Powrót