USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności IAS24 Nie tylko o pisaniu z Jadwigą Grzesiak

IAS24

Nie tylko o pisaniu z Jadwigą Grzesiak
31.10
2019

Nie tylko o pisaniu z Jadwigą Grzesiak

Debiutująca pisarka z Bychawy Jadwiga Grzesiak była w poniedziałek 28 października gościem Biblioteki - Centrum Kultury w Dominowie. Miłośnicy literatury mogli nie tylko porozmawiać o jej pierwszej powieści, ale również obejrzeć obrazy Anny Kulki, która przygotowała do niej ilustracje, a która na co dzień mieszka w gminie Głusk.

Jadwiga Grzesiak z zawodu jest polonistką i doradcą metodycznym na emeryturze oraz stałym gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bychawie, gdzie brała udział w warsztatach literackich. To m.in. te zajęcia zmobilizowały ją do napisania książki "Pensjonat pod Malinką", która jak mówi autorka - jest powieścią o dojrzewaniu do emerytury, o sztuce, uczuciach i relacjach międzyludzkich.
 
Zwykle powieści dla dorosłych czytelników nie mają ilustracji, ale w przypadku debiutanckiej powieści Jadwigi Grzesiak, jest inaczej. Te do "Pensjonatu pod Malinką" przygotowała mieszkanka gminy Głusk Anna Kulka, która jest malarką. Jej obrazy mogli podziwiać uczestnicy poniedziałkowego spotkania, które prowadziła Urszula Kurek z Powiatowej Biblioteki Publicznej w Lublinie.
 
"Pensjonat pod Malinką" od listopada będzie dostępny w bibliotece w Dominowie, ale Jadwiga Grzesiak poinformowała swoich czytelników z gminy Głusk, że pisze już kolejną część, która ma się ukazać w pierwszej połowie przyszłego roku roku.
 
Powrót