USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności IAS24 Patriotyczny wieczór z centrum kultury

IAS24

Patriotyczny wieczór z centrum kultury
06.11
2019

Patriotyczny wieczór z centrum kultury

Z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Dominowie w gminie Głusk po raz drugi zapłoną "Ognie Niepodległości". Na patriotyczny wieczór miejscowe centrum kultury zaprasza w sobotę 9 listopada.

Spotkanie w sali widowiskowej Biblioteki - Centrum Kultury w Dominowie rozpocznie o 16.00 gawęda lubelskiego regionalisty Grzegorza Sztala o Marii i Pawle Janowskich, którzy przyjaźnili się z Józefem Piłsudskim. Opowieściom będzie towarzyszyć prezentacja pamiątek i rodzinnych przedmiotów Jankowskich oraz wystawa "Piłsudski w Lublinie", przygotowana przez lubelski oddział Instytutu Pamięci Narodowej.

Około 17.00 uczestnicy wieczoru wyjdą na plac przy Urzędzie Gminy Głusk w Dominowie, by przy "Ogniach Niepodległości" obejrzeć pokaz władania szablą i lancą w wykonaniu Stanicy Lubelskiej Dawnej Jazdy i Kawalerii z Dominowa.
 
Ostatnim akcentem rocznicowego spotkania będzie wspólne śpiewanie patriotycznych pieśni.

O gorący posiłek zadbają panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Dominowie, ale organizatorzy zachęcają także uczestników spotkania, by zabrali ze sobą ciepłe ubrania i koce oraz piknikowy koszyk z kiełbaskami na ognisko.
 
Patriotyczny wieczór z centrum kultury
 
Powrót