USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności IAS24 Przetarg na OZE rozstrzygnięty

IAS24

Przetarg na OZE rozstrzygnięty
13.11
2019

Przetarg na OZE rozstrzygnięty

Gmina Głusk podpisała umowę z firmą, która u kolejnych mieszkańców zamontuje nowoczesne instalacje, wykorzystujące odnawialne źródła energii. Chodzi o ogniwa fotowoltaiczne do produkcji energii elektrycznej, które będą współfinansowane ze środków unijnych.

W większości będą one montowane na budynkach mieszkalnych, a tylko w kilku przypadkach właściciele nieruchomości chcą je instalować na budynkach gospodarczych bądź na gruncie.

Zakup i montaż 213 zestawów ogniw fotowoltaicznych o mocy od 2 do 10 kW będzie kosztować ponad 3 miliony 320 tysięcy złotych, z czego większość będzie stanowić dotacja, którą samorząd pozyskał z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego.

Wszystkie instalacje mają być zamontowane do końca kwietnia przyszłego roku.
 
Dzięki wsparciu Unii Europejskiej mieszkańcy gminy Głusk już korzystają z kolektorów słonecznych, a kolejni czekają na decyzje o podziale następnych unijnych dotacji. W nowym naborze, który zakończył się przed kilkoma tygodniami, gmina złożyła wniosek o przyznanie dofinansowania na zakup prawie 400 instalacji. Tym razem projekt dotyczy 243 zestawów ogniw fotowoltaicznych, 133 kolektorów słonecznych, 18 pomp ciepła i 3 kotłów na biomasę.

Wartość kosztorysowa tego wniosku przekracza 6 milionów 220 tysięcy złotych, z czego około 4 milionów 880 tysięcy może stanowić dotacja z RPO WL.

(fot. UG Głusk)
 
Powrót