Jesteś na: Aktualności IAS24 Bożonarodzeniowe warsztaty i konkursy

IAS24   Odsłuchaj

Bożonarodzeniowe warsztaty i konkursy

Przedświąteczna gorączka zakupów może być bardzo wyczerpująca. Mieszkańcy gminy Głusk mogą sami wykonać bożonarodzeniowe ozdoby na warsztatach organizowanych przez Centrum Kultury w Dominowie. Zajęcia są bezpłatne, a ich uczestnicy mogą nauczyć się tej sztuki od podstaw albo doskonalić zdobyte wcześniej umiejętności.

Spotkania będą się odbywać w kilku miejscowościach, ale liczba miejsc jest ograniczona, dlatego zainteresowane osoby powinny podjąć decyzje o udziale w warsztatach jak najszybciej.

Pierwsze zajęcia są planowane na 2 grudnia w Mętowie, dwa dni później odbędą się w ramach cyklu "Aktywni i kreatywni" w Bramie-Wieży w Dominowie, a na kolejne organizatorzy zapraszają 6 grudnia do Prawiednik, 9 grudnia do Ćmiłowa, 11 grudnia do Dominowa i 13 grudnia do Majdanu Mętowskiego. Cały cykl zakończy się 16 grudnia w Kalinówce.
 
Zdobyte na tych spotkaniach umiejętności będzie można wykorzystać przy wykonywaniu prac, które mieszkańcy gminy Głusk będą mogli zgłosić w konkursach bożonarodzeniowych kartek z aniołem i rodzinnych szopek.
 
Kartki z motywem anioła mogą wykonywać dzieci i młodzież, natomiast bożonarodzeniowe szopki mogą zgłaszać autorzy w różnym wieku, aorganizatorzy zachęcają do pracy zespoły rodzinne, liczące do czterech osób.

Warunkiem udziału w pierwszym konkursie jest samodzielne wykonanie kartki w dowolnej technice, która powinna być kompozycją różnych elementów i symboli związanych ze zbliżającymi się świętami.
Organizatorzy dają całkowitą dowolność zarówno w wyborze techniki wykonania, jak i materiałów także wielopokoleniowym zespołom przygotowującym szopki. Każda drużyna może wykonać jedną pracę o wymiarach 50 na 50 centymetrów, która musi zawierać wyraźne elementy tradycji Bożego Narodzenia.

Propozycje są przyjmowane do 16 grudnia,, a wyniki mają być ogłoszone dzień później.

Pełne regulaminy obydwu konkursów oraz harmonogram warsztatów są dostępne na stronie: centrumkulturyipromocjigminyglusk.pl, a szczegółowe informacje można uzyskać także telefonicznie pod numerami: 81 751 90 i 507 667 300.
 
Powrót