USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności IAS24 Bożonarodzeniowe warsztaty i konkursy

IAS24

Bożonarodzeniowe warsztaty i konkursy
21.11
2019

Bożonarodzeniowe warsztaty i konkursy

Termin przyjmowania propozycji konkursowych przedłużony do 20 grudnia 2019 r. Przedświąteczna gorączka zakupów może być bardzo wyczerpująca. Mieszkańcy gminy Głusk mogą sami wykonać bożonarodzeniowe ozdoby na warsztatach organizowanych przez Centrum Kultury w Dominowie. Zajęcia są bezpłatne, a ich uczestnicy mogą nauczyć się tej sztuki od podstaw albo doskonalić zdobyte wcześniej umiejętności.

Spotkania będą się odbywać w kilku miejscowościach, ale liczba miejsc jest ograniczona, dlatego zainteresowane osoby powinny podjąć decyzje o udziale w warsztatach jak najszybciej.

Pierwsze zajęcia są planowane na 2 grudnia w Mętowie, dwa dni później odbędą się w ramach cyklu "Aktywni i kreatywni" w Bramie-Wieży w Dominowie, a na kolejne organizatorzy zapraszają 6 grudnia do Prawiednik, 9 grudnia do Ćmiłowa, 11 grudnia do Dominowa i 13 grudnia do Majdanu Mętowskiego. Cały cykl zakończy się 16 grudnia w Kalinówce.
 
Zdobyte na tych spotkaniach umiejętności będzie można wykorzystać przy wykonywaniu prac, które mieszkańcy gminy Głusk będą mogli zgłosić w konkursach bożonarodzeniowych kartek z aniołem i rodzinnych szopek.
 
Kartki z motywem anioła mogą wykonywać dzieci i młodzież, natomiast bożonarodzeniowe szopki mogą zgłaszać autorzy w różnym wieku, aorganizatorzy zachęcają do pracy zespoły rodzinne, liczące do czterech osób.

Warunkiem udziału w pierwszym konkursie jest samodzielne wykonanie kartki w dowolnej technice, która powinna być kompozycją różnych elementów i symboli związanych ze zbliżającymi się świętami.
Organizatorzy dają całkowitą dowolność zarówno w wyborze techniki wykonania, jak i materiałów także wielopokoleniowym zespołom przygotowującym szopki. Każda drużyna może wykonać jedną pracę o wymiarach 50 na 50 centymetrów, która musi zawierać wyraźne elementy tradycji Bożego Narodzenia.

Propozycje są przyjmowane do 16 grudnia, a wyniki mają być ogłoszone dzień później.
Termin przyjmowania propozycji konkursowych przedłużony do 20 grudnia 2019 r.

Pełne regulaminy obydwu konkursów oraz harmonogram warsztatów są dostępne na stronie: centrumkulturyipromocjigminyglusk.pl, a szczegółowe informacje można uzyskać także telefonicznie pod numerami: 81 751 90 i 507 667 300.
 
Powrót