USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności IAS24 Wyróżnienie za rozbudowę ZS w Kalinówce

IAS24

Wyróżnienie za rozbudowę ZS w Kalinówce
16.12
2019

Wyróżnienie za rozbudowę ZS w Kalinówce

Gmina Głusk została doceniona przez ekspertów za rozbudowę Zespołu Szkół w Kalinówce. Jej projekt, współfinansowany z pieniędzy unijnych, zdobył nagrodę specjalną w konkursie "Kryształowa Cegła - Dom 2019", organizowanym przez Polskie Towarzystwo Mieszkaniowe.

Podczas gali, podsumowującej konkurs, która odbyła się w piątek 13 grudnia w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, specjalne statuetki i dyplomy odebrali - w imieniu inwestora - wójt gminy Głusk Jacek Anasiewicz, a także projektant i przedstawiciele głównego wykonawcy robót z firmy "Budimex".
 
Inwestycja pod nazwą "Rozbudowa wraz z modernizacją energetyczną budynku szkoły w Kalinówce oraz budową sali sportowej" została zgłoszona w kategorii: "Partnerstwo dla Natury - Ochrona Ziemi, Powietrza i Wody".
 
W zakończonym w piątek konkursie została doceniona za "zastosowanie innowacyjnych rozwiązań w technologii budownictwa pasywnego". Oznacza to m.in., że nowe budynki mają bardzo dobrą izolację i zastosowane inne rozwiązania, które zmniejszają zużycie energii w trakcie eksploatacji oraz modernizację źródła ciepła w istniejącym obiekcie. W ramach inwestycji zostały zamontowane na przykład: pompy ciepła do centralnego ogrzewania podłogowego, ogniwa fotowoltaiczne do produkcji energii elektrycznej oraz wentylacja mechaniczna z możliwością odzyskiwania ciepła wentylowanego powietrza.
 
W nowym budynku mieszczą się sale dydaktyczne z zapleczem sanitarnym i klatka schodowa z windą, a w sali sportowej powstało boisko o wymiarach 12 x 24 metry z trybunami na 90 miejsc siedzących, siłownia i sala do gimnastyki korekcyjnej.

Wartość jednej z najpoważniejszych inwestycji ostatnich lat w gminie Głusk sięga ponad 16,5 miliona złotych, z czego większość stanowi dotacja, którą Gmina Głusk pozyskała z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego.
 
Powrót