Jesteś na: Aktualności IAS24 Podwójne podium młodych pływaczek

IAS24

Podwójne podium młodych pływaczek
16.12
2019

Dwie zawodniczki ze szkół w gminie Głusk na podium Mistrzostw Województwa Lubelskiego w Pływaniu. Na jego pierwszym stopniu stanęła Kamila Bielak ze Szkoły Podstawowej w Wilczopolu, a trzecie miejsce zajęła Oliwia Grączak ze Szkoły Podstawowej w Mętowie.

W zawodach rozegranych w środę 4 grudnia w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Lublinie rywalizowało kilkuset uczniów ze szkół podstawowych i średnich.

Kamila Bielak z klasy VI SP Wilczopole okazała się najlepsza na 50 metrów stylem klasycznym, zdobywając nie tylko tytuł mistrzyni województwa, ale również pierwszy medal w historii szkoły. Jej najgroźniejsze rywalki, które zajęły miejsca 2 i 3, przepłynęły ten sam dystans w czasie o prawie 2 sekundy dłuższym.

Z kolei Oliwia Grączak z VIa SP Mętów była trzecia na 50 metrów stylem grzbietowym. Do drugiej w końcowej klasyfikacji zawodniczki z Biłgoraja straciła zaledwie 0,24 sekundy, a do mistrzyni na tym dystansie z Kraśnika - 1,43 sekundy.