USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności IAS24 Nagrody za bożonarodzeniowe szopki i...

IAS24

Nagrody za bożonarodzeniowe szopki i kartki przyznane
31.12
2019

Nagrody za bożonarodzeniowe szopki i kartki przyznane

Konkursy świąteczne, organizowane przez Centrum Kultury w Dominowie w gminie Głusk, zostały rozstrzygnięte. Jury oceniło dziewięć bożonarodzeniowych szopek i prawie 40 kartek, przyznając osiem nagród i jedno wyróżnienie.

Członkowie komisji nie mieli łatwego zadania, ponieważ wszystkie prace były pełne swoistego uroku i świadczyły o dużym zaangażowaniu autorów. - Każda szopka była bardzo pomysłowa, starannie wykonana i pełna oryginalnych rozwiązań, wykorzystujących bogactwo naturalnych surowców. Najbardziej cieszy fakt, że w większości prace zostały wykonane wspólnie przez rodziców i dzieci - podkreślają jurorzy.

Za najładniejszą uznali szopkę, którą wykonali Zosia, Antoś i Anna Kulikowie z Abramowic Prywatnych. Drugą przyznali Gabrysi i Annie Dzierżak z Wilczopola oraz Weronice Kręc i Amelii Nowak ze Szkoły Podstawowej w Mętowie, a trzecią Martynie i Szymonowi Tylcom z rodzicami z Wilczopola. Jedyne wyróżnienie przypadło Julianowi i Łukaszowi Wójtowiczom ze Świdnika.
 
Ocena bożonarodzeniowych kartek z motywem anioła była na tyle trudna, że jurorzy przyznali dwie równorzędne nagrody za pierwsze miejsce dla Zuzanny Daniel z SP w Mętowie i Natalii Błaszczak ze Szkoły Podstawowej nr 47 w Lublinie. Drugie miejsce zajęła propozycja Antoniny Chodkiewicz, także z SP 47 w Lublinie, a trzecie praca Emilii Wajchert ze Szkoły Podstawowej w Kalinówce.
 
Uroczyste podsumowanie obydwu konkursów odbędzie się podczas gminnego kolędowania w styczniu.
 
Powrót