USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności IAS24 Opolskie "Betlejem Polskie"

IAS24

Opolskie "Betlejem Polskie"
27.01
2020

Opolskie "Betlejem Polskie"

Widowiskiem „Betlejem Polskie” Centrum Kultury w Dominowie w gminie Głusk zakończyło okres Bożego Narodzenia. W niedzielę 26 stycznia w sali widowiskowej wystąpiła grupa teatralna „Pokolenie” z Opola Lubelskiego.

Artyści skupieni okół miejscowego centrum kultury zaprezentowali "Betlejem Polskie" według Lucjana Rydla w autorskiej aranżacji instruktora i aktora teatrów lubelskich Marka Grabowskiego, który jest związany z opolskim zespołem od 10 lat.
 
"Pokolenie" ma na swoim koncie wiele spektakli zarówno dla dzieci jak i starszych widzów, w tym "Kopciuszka naszych czasów" czy "Bal polski". Zgodnie z nazwą zespół ma wielopokoleniowy charakter, a tworzący go aktorzy swoim scenicznym talentem mogliby zaskoczyć niejeden profesjonalny teatr. Tę opinię o "Pokoleniu" potwierdzili widzowie, którzy zasiedli w niedzielę w sali widowiskowej w Dominowie, nagradzając twórców widowiska gorącymi brawami i podziękowaniami.
 
Niedzielny spektakl był połączony z uroczystym podsumowaniem konkursów świątecznych, organizowanych przez Bibliotekę - Centrum Kultury w Dominowie. Tym razem jury oceniło 9 rodzinnych bożonarodzeniowych szopek i prawie 40 kartek, przyznając osiem nagród i jedno wyróżnienie.
 
Najładniejszą szopkę wykonali Zosia, Antoś i Anna Kulikowie z Abramowic Prywatnych. Drugą nagrody jurorzy przyznali Gabrysi i Annie Dzierżak z Wilczopola oraz Weronice Kręc i Amelii Nowak ze Szkoły Podstawowej w Mętowie, a trzecią Martynie i Szymonowi Tylcom z rodzicami z Wilczopola. Wyróżnienie przypadło Julianowi i Łukaszowi Wójtowiczom ze Świdnika.
 
W konkursie kartek były dwie równorzędne nagrody za pierwsze miejsce dla Zuzanny Daniel z SP w Mętowie i Natalii Błaszczak ze Szkoły Podstawowej nr 47 w Lublinie. Druga nagroda trafiła do Antoniny Chodkiewicz, także z SP 47 w Lublinie, a trzecie miejsce zajęła Emilia Wajchert ze Szkoły Podstawowej w Kalinówce.
 
Powrót