USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności IAS24 Narciarze z zębem

IAS24

Narciarze z zębem
30.01
2020

Narciarze z zębem

Kolejna grupa uczniów Szkoły Podstawowej w Wilczopolu-Kolonii wróciła z obozu narciarskiego w Zębie koło Zakopanego. Niektórzy dopiero uczyli się szusowania po stokach, a inni doskonalili wcześniej zdobyte umiejętności.

Takie wyjazdy ze szkoły w Wilczopolu-Kolonii to już niemalże tradycja. Tegoroczna została zorganizowana już po raz ósmy. Tym razem na obóz do najwyżej położonej miejscowości w Polsce, skąd pochodzi mistrz olimpijski i jeden z najlepszych skoczków narciarskich na świecie Kamil Stoch, wybrała się prawie 60-osobowa grupa uczniów i nauczycieli.
 
Umiejętności członków szkolnej ekipy były różne, dlatego zajęcia odbywały się w dwóch grupach. Młodsi uczniowie zdobywali pierwsze szlify pod czujnym okiem instruktorów Szkoły Narciarskiej Ząb, natomiast ich starsi koledzy doskonalili umiejętności narciarskie i snowboardowe na stoku Potoczki w Zębie oraz na Bachledowej Dolinie, Kotelnicy i Rusińskim Wierchu.
 
Ważnym punktem obozu była modlitwa w Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Bachledówce, czyli w miejscu, z którym byli mocno związani św. Jan Paweł II i patron SP w Wilczopolu-Kolonii Stefan Kardynał Wyszyński.
 
Po intensywnych zajęciach na stokach uczniowie relaksowali się na basenach termalnych w Chochołowie i rywalizowali na kręgielni w Zakopanem. Ponadto w stolicy polskich tatr zwiedzili Muzeum Kornela Makuszyńskiego i słynne Krupówki. Wjechali również kolejką na Wielką Krokiew, by podziwiać skąpane w słońcu szczyty górskich pasm i spowite mgłą doliny.
 
Powrót