USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności IAS24 Nowi mistrzowie halówki

IAS24

Nowi mistrzowie halówki
10.02
2020

Nowi mistrzowie halówki

FC Mętów wygrał tegoroczny Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Głusk. To pierwsza drużyna, która odebrała zwycięstwo, niepokonanym w pięcioletniej historii zawodów, „Czarnym Koniom”, również z Mętowa.

Te dwie ekipy spotkały się w finale turnieju, który odbył się w niedzielę 9 lutego w Mętowie. Zawody oficjalnie otworzył wójt gminy Głusk Jacek Anasiewicz.
 
W hali sportowej miejscowej szkoły podstawowej rywalizowało 10 zespołów. Najpierw mecze odbywały się w dwóch grupach. Awans do kolejnej fazy zmagań zdobyły po dwie najlepsze ekipy, które zmierzyły się w półfinałach. W grupie A najlepiej spisały się "Perła" Kliny i FC Mętów, natomiast z grupy B awansowały "Czarne Konie" Mętów i "Ave" Głuszczyzna. Ta ostatnia drużyna znalazła się w półfinale "rzutem na taśmę". W meczu decydującym o awansie "Ave" Głuszczyzna grała z "Tiki Taką" Kalinówka, która mogła awansować do kolejnej fazy turnieju przy remisie 1:1 i taki wynik utrzymywał się...do ostatniej sekundy. Bramka dla Głuszczyzny padła tuż przed końcowym gwizdkiem i to ten gol zadecydował o awansie "Ave".
 
Późniejszy zwycięzca zawodów - FC Mętów w fazie grupowej tylko raz zremisował 1:1 z "Perłą" Kliny, a w finale pokonał dotychczasowych "dominatorów" rozgrywek, czyli "Czarne Konie" z Mętowa 2:1. Mecz o trzecie miejsce zakończył się wygraną Głuszczyzny nad Klinami 4:1.

Tegoroczny turniej wygrała drużyna w składzie: Kacper Nawłatyna, Rafał Czernic, Damian Kuciński, Bartosz Czernic, Kamil Wędrocha, Zbigniew Próchno, Przemysław Skórski, Cezary Czajka i Łukasz Wójcicki.
 
Po raz pierwszy na drugim stopniu podium stanęły "Czarne Konie", czyli (na zdj.): Rafał Rubaszko, Piotr Gęca, Damian Bryda, Łukasz Próchno, Adrian Ogorzałek, Dawid Kłapeć, Michał Jakubowski i Krzysztof Sienkiel, który został najlepszym bramkarzem niedzielnego turnieju.
 
Trzeci zespół "Ave" Głuszczyzna reprezentowali: Paweł Jurkiewicz, Michał Banach, Sylwester Szymański, Konrad Borzęcki, Artur Mrozik, Jakub Walkiewicz i Damian Szpak.

W czwartym zespole "Perły" Kliny wystąpił "król strzelców" tegorocznych zawodów Michał Kozak, który zdobył 10 goli. Oprócz niego w składzie "Perły" znaleźli się: Robert Dąbek, Adrian Podkowa, Paweł Kozak, Arkadiusz Zalewski, Bogusław Kukuryk i Wojciech Tylec.

Na pozostałych miejscach 5 - 10 zostały sklasyfikowane: Żabia Wola, "Old Boye GLKS Głusk", "Szponta" Prawiedniki, "Homer" Kalinówka, "Tiki Taka" Kalinówka i "Jutrzenka" Ćmiłów.

Trofea dla najlepszych zespołów oraz wyróżnienia indywidualne wręczała przewodnicząca Rady Gminy Głusk Sylwia Jurek.
 
Powrót