USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności IAS24 Pierwsze urodziny KGW Dominowi

IAS24

Pierwsze urodziny KGW Dominowi
17.02
2020

Pierwsze urodziny KGW Dominowi

Koło Gospodyń Wiejskich w Dominowie, które jest jedną z najmłodszych tego typu organizacji w gminie Głusk, hucznie świętowało swoje... pierwsze urodziny. Na jubileusz, który odbył się w sobotę 15 lutego, zaprosiło przedstawicieli gminnych i powiatowych władz, instytucji samorządowych, a także innych kół i swoich przyjaciół.

Sobotnie spotkanie było okazją do podsumowania krótkiej, ale efektywnej działalności koła oraz przyjmowania gratulacji, życzeń i upominków.
 
KGW w Dominowie, które skupia 15 młodych duchem i bardzo kreatywnych pań, spotyka się regularnie m.in. na warsztatach kulinarnych i rękodzielniczych, organizuje wycieczki i wyjazdy, na przykład do teatru, a także bierze udział w festynach, dożynkach i innych wydarzeniach. Wspólną cechą wszystkich działań podejmowanych przez koło jest chęć integracji lokalnego środowiska, dbanie o lokalną kulturę i tradycje oraz zachęcenie mieszkańców do większej aktywności.
 
Wśród gości, którzy przybyli z życzeniami na pierwsze urodziny KGW w Dominowie, byli: wójt gminy Głusk Jacek Anasiewicz, sekretarz Bogusław Kukuryk, skarbnik Agnieszka Ciszewska, radne Rady Powiatu w Lublinie Urszula Paździor i Anna Grzywaczewska, radny Rady Gminy Głusk z Dominowa Dariusz Gałan, sołtys tej miejscowości Agnieszka Wójcik, przedstawiciele lubelskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Krzysztof Podkański, Joanna Sierakowska i Magdalena Gawlik, proboszcz parafii św. Jakuba Apostoła w Lublinie ksiądz Zbigniew Pietrzela oraz pracownicy Bibioteki - Centrum Kultury w Dominowie.
 
Po życzeniach pojawił się urodzinowy tort i głośne Sto Lat dla jubilatek, a spotkanie zakończyła wspólna biesiada z tańcami i smakołykami przygotowanymi przez członkinie KGW.
 
Uroczystość odbyła się w pochodzącej z 19. wieku Bramie-Wieży w Dominowie, która wraz z całym zespołem dworsko-parkowym jest wpisana do rejestru zabytków. Dawniej była to brama wjazdowa do posiadłości rodziny Strojnowskich, a w 2015 roku, przy wsparciu Unii Europejskiej, Gmina Głusk przywróciła jej dawny blask. Dzięki temu Brama-Wieża ponownie tętni życiem, a, oprócz koła gospodyń, obiekt jest też miejscem spotkań członków Orkiestry Dętej Gminy Głusk i zespołu "Głuskowianki".
 
KGW w Dominowie to jedna z 11 takich organizacji w gminie, z których 10 działa od roku. Najdłuższym stażem może się pochwalić KGW w Mętowie, które w przyszłym roku będzie świętować 55-lecie.
 
 
Powrót