USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności IAS24 Inauguracja ligi karateków

IAS24

Inauguracja ligi karateków
17.02
2020

Inauguracja ligi karateków

Szkoła Podstawowa w Kalinówce w gminie Głusk będzie w ten weekend gościć uczestników inauguracyjnego turnieju Lubelskiej Ligi Karate Tradycyjnego. To pierwsze zawody z cyklu trzech, które mają wyłonić reprezentację województwa na ogólnopolskie turnieje dzieci oraz kadetów i juniorów.

W sobotę 15 lutego do Kalinówki przyjedzie około 140 zawodniczek i zawodników w wieku od 7 do 17 lat, rozpoczynających walkę o prawo występu w zawodach Pucharu Polski Dzieci w Opolu oraz Mistrzostwach Polski Kadetów i Juniorów. Obydwie imprezy odbędą się w czerwcu. W pierwszej będą rywalizować karatecy w wieku do 13 lat, natomiast w drugiej - 14-sto i 15-letni kadeci oraz juniorzy w wieku 16 i 17 lat.

Wśród uczestników zmagań, które rozpoczną się o 12.00, będzie kilkuosobowa reprezentacja szkoły w Kalinówce. To uczniowie, którzy trenują w Lubelskim Klubie Karate Tradycyjnego. Kolejne dwa ligowe turnieje odbędą się - w marcu w Tomaszowie Lubelskim i w kwietniu w Janowie Lubelskim.
 
Ponadto w Szkole Podstawowej w Kalinówce powstaje sekcja karate tradycyjnego, do której już zapisało się około 30 dzieci w wieku od 6 do 10 lat. - To m.in. pokłosie zajęć, które organizowaliśmy w poprzednich latach w ramach programu "Sportowy talent", finansowanego ze środków ministerstwa sportu. Docelowo chcemy zebrać około 50 chętnych, którzy będą trenować w trzech grupach dwa razy w tygodniu. Jeśli zainteresowanie nadal będzie tak duże, jak do tej pory, nie wykluczamy utworzenia uczniowskiego klubu karate - mówi prezes Lubelskiego Klubu Karate Tradycyjnego, Lubelskiego Związku Karate Tradycyjnego i Polskiego Związku Karate Tradycyjnego Andrzej Maciejewski.
 
Zajęcia w nowej sekcji w szkole w Kalinówce są planowane między 11. 00 a 14.00 dwa razy w tygodniu, ale autorzy pomysłu zapraszają na treningi także dzieci z innych szkół w gminie Głusk. Jeśli znajdzie się odpowiednia liczba chętnych być może treningi będą organizowane także w bardziej dogodnych dla takich zawodników terminach, na przykład w weekendy.

Szczegółowe informacje można uzyskać telefonicznie pod numerami: 81 743 79 99 i 507 197 540 albo za pośrednictwem poczty elektronicznej pod adresem: lublin.karate@wp.pl.
 
Plakat - Lubelska Liga Karate
 
Powrót