Jesteś na: Aktualności IAS24 Liga karateków rozpoczęta

Wykadrowane zdjęcie przedstawiające uczestników Ligi karateków
19.02
2020

Liga karateków rozpoczęta

Udany start uczniów z gminy Głusk w inauguracyjnym turnieju Lubelskiej Ligi Karate Tradycyjnego. Spośród sześciorga karateków, którzy walczyli w miniony weekend w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Kalinówce, piątka stanęła na podium, a jedna zawodniczka zajęła czwarte miejsce.

W pierwszym z cyklu trzech turniejów, które mają wyłonić reprezentację województwa na ogólnopolskie turnieje dzieci oraz kadetów i juniorów, wystartowało 140 zawodniczek i zawodników m.in. z Lublina, Zamościa, Janowa Lubelskiego, Tomaszowa Lubelskiego, Kraśnika oraz Kalinówki i Prawiednik w gminie Głusk.

Spośród reprezentantów gospodarzy z Kalinówki najlepsi w swoich kategoriach okazali się: Sandra Maciejewska i Wiktor Maciejewski, na trzecich pozycjach zawody ukończyli Paweł Snopek i Alicja Woźniak, a tuż za podium, na czwartym miejscu uplasowała się Maja Snopek. Do grona zwycięzców dołączyła Nikola Stępień z Prawiednik, która również stanęła na pierwszym stopniu podium.

Wymieniona grupa trenuje w Lubelskim Klubie Karate Tradycyjnego, ale w ich ślady chcą pójść kolejni adepci karate. W szkole w Kalinówce powstaje bowiem sekcja, do której już zapisało się około 30 dzieci w wieku od 6 do 10 lat. Lista chętnych nie jest jeszcze zamknięta, a zainteresowane osoby mogą uzyskać informacje w tej sprawie telefonicznie pod numerami: 81 743 79 99 i 507 197 540 albo za pośrednictwem poczty elektronicznej pod adresem: lublin.karate@wp.pl.

Turniej w Kalinówce rozpoczął zmagania zawodniczek i zawodników w wieku od 7 do 17 lat o prawo występu w zawodach Pucharu Polski Dzieci oraz w Mistrzostwach Polski Kadetów i Juniorów, które odbędą się w czerwcu. Kolejny turniej kwalifikacyjny jest planowany na marzec w Tomaszowie Lubelskim i na kwiecień - w Janowie Lubelskim.