USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności IAS24 Ograniczenia w związku z koronawirusem

IAS24

Ograniczenia w związku z koronawirusem
12.03
2020

Ograniczenia w związku z koronawirusem

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców Gmina Głusk wprowadza ograniczenia w funkcjonowaniu placówek samorządowych, w tym szkół i oddziałów przedszkolnych oraz urzędu.

Szkoły i oddziały przedszkolne w Mętowie, Wilczopolu i Kalinówce zostały zamknięte już w środę 11 marca, a dzież później dołączy do nich również placówka w Prawiednikach.
 
Również Centrum Kultury w Dominowie od środy 11 marca zawiesiło do odwołania wszystkie zajęcia i spektakle oraz inne wydarzenia, planowane na najbliższe dni.

Ponadto w okresie od 12 do 25 marca zamknięty zostaje dla wszystkich grup Orlik w Dominowie.

 
- Z powodu koronawirusa apelujemy do mieszkańców o ograniczenie do niezbędnego minimum wszelkich wizyt w miejscach publicznych, a także o unikanie udziału w większych skupiskach ludzkich. Ponadto w urzędzie gminy oraz jednostkach organizacyjnych przyjmowanie interesantów ograniczamy jedynie do spraw pilnych, a przy załatwianiu spraw urzędowych zalecamy skorzystanie z drogi elektronicznej lub telefonicznej - informuje wójt gminy Głusk Jacek Anasiewicz. Jednocześnie apeluje do mieszkańców, by stosowali się do wszystkich zaleceń służb sanitarnych i medycznych.
 
Powrót