USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności Koronawirus - informacje i ostrzeżenia Szybkie i łatwe szczepienia w urzędzie

KORONAWIRUS - INFORMACJE I OSTRZEŻENIA

Szczepienie
29.11
2021

Szybkie i łatwe szczepienia w urzędzie

Zgodnie z zapowiedziami rządu nowych obostrzeń, związanych z trudną sytuację epidemiczną, na razie nie będzie, ale tych, które obowiązują trzeba przestrzegać. Wciąć najbardziej skuteczną formą zabezpieczenia się przed ciężkim zachorowaniem na covid-19 jest szczepionka.

W gminie Głusk poziom w pełni zaszczepionych oscyluje wokół 45%, ale jeszcze w tym miesiącu może wzrosnąć. W poniedziałek 29 listopada mieszkańcy będą mogli zaszczepić w szybki i łatwy sposób. Między 9.00 a 13.00 w Bramie - Wieży w Dominowie będzie czynny mobilny punkt szczepień. Chętni będą mogli bez wcześniejszej rejestracji przyjąć jednodawkową szczepionkę Johnson&Johnson.

Lekarze i epidemiolodzy apelują zarówno o szczepienie się, jak i o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa, w tym utrzymywanie dystansu społecznego, zakrywanie ust i nosa w dużych skupiskach ludzi, dezynfekcję rąk i respektowanie innych zasad higieny oraz otaczanie specjalną opieką osób starszych i o obniżonej odporności.

Według prognoz szczyt czwartej fali pandemii może nastąpić w pierwszej połowie grudnia i sięgnąć nawet 40 tysięcy zakażeń dziennie.

Źródło: IAS 24

https://ias24.eu/aktualnosci,glusk-szybkie-i-latwe-szczepienia-w-urzedzie,26199.html

 

Powrót